Р. Костогриз: як вчителю боротись із прогулами

Якщо батьків вдарити по гаманцю, то, можливо, у свідомості батьків, а потім і їх дітей щось зміниться

Р. Костогриз: як вчителю боротись із прогулами

Автор: Руслан Костогриз, студент.

Гадаю, що кожен класний керівник стикався із такою проблемою, як прогули учнів. Як правило, такі проблеми виникають із учнями старших класів чи учнями професійно-технічних навчальних закладів.

Чудово, якщо така проблема вирішується простим діалогом із їх батьками, але таке буває не завжди. Іноді батьки встають на бік своєї дитини, вважаючи прогули нормою. Як же тоді з цим боротись? Ви думаєте, що я зараз пораджу вам звернутись до адміністрації навчального закладу? Та ні, навіть адміністрація буде безсила проти впертих батьків. Тому хочу запропонувати вам більш радикальний метод.

Давайте звернемось до нормативно-правової бази. Сімейним кодексом України, стаття 150, передбачено, що батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Стаття 29 Закону України «Про загальну середню освіту» передбачає, що батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання. Таким чином, якщо батьки допускають прогули своїх дітей, то вони не створюють їм належні умови для здобуття повної загальної середньої освіти, а відповідно, не виконують деякі обов’язки щодо виховання дітей, зокрема, обов’язки, передбачені статтею 150 Сімейного кодексу України та статтею 29 Закону України «Про загальну середню освіту»

Вищенаведені висновки вказують на те, що батьки вчиняють адміністративне правопорушення, передбачене статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Санкція даної статті передбачає адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 850 до 1700 гривень. У відповідності до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 184, складають уповноважені особи органів внутрішніх справ України, тобто Національної поліції.

Тому алгоритм дій має бути наступним:

1) Класний керівник помічає, що деякий учень прогуляв значну частину уроків.

2) Класний керівник дзвонить за телефоном 102 і повідомляє про це (головне не треба боятись, адже поліція – це не вороги, поліція покликана допомагати людям).

3) До навчального закладу приїжджає поліція і на основі записів у класному журналі в розділі «Облік відвідування» складає адміністративний протокол на батьків того учня за статтею 184 КУпАП.

4) Поліція передає цей протокол до загального місцевого суду.

5) Загальний місцевий суд на основі протоколу призначає адміністративне стягнення батькам у вигляді накладення штрафу в розмірі 1700 гривень.

Запропонований мною алгоритм дозволить класним керівникам вирішити цю проблему всього лише одним дзвінком за номером 102, і їм не доведеться псувати свою нервову систему, постійно переконуючи батьків у чомусь.

А якщо батьків це вдарить по гаманцю, все-таки 1700 - це немала сума, то, можливо, у свідомості батьків, а потім і їх дітей щось зміниться.

А як вважаєте ви: чи можливо кардинально змінити обсяг прогулів, якщо діяти таким радикальним методом?

Освіта.ua
21.08.2019

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гість
ідеї,які висловлює автор по актуальним питанням в своїх статтях по суті правильні і логічні. Проблеми існують - існують. Те,що людина мислить над тим як їх вирішуватиз великий плюс. А горлопенять "прогульники і списувальники".
Ігор
Для гість: Гість=Костогриз?
Коментувати
Володимир
Внучка вчитися в Лондоні в звичайній школі у них пропуск школи оцінюють в 80 фунтів. Освіта обов’язкова і це записано в конституції. Тому за пройшли потрібно відповідати батькам.
Оксана
Для Володимир: Если ребенок отсутствует на учебных занятиях, родители должны предупредить представителя школы о причинах отсутствия. А затем подтвердить это письменным заявлением. В учебном заведении больше не имеют права требовать медицинскую справку. Так что заберите внучку домой - больше денег в семье останется.
Коментувати
ячсм
Полиции делать больше нечего, кроме как с прогулами школьников бороться. Людей убивают - они не едут. Такого Костогрыза просто оштрафуют за ложный вызов. И откуда ты вообще взялся: то со списыванием на ЗНО борешься, то с прогулами. Если ты будущий педагог - думай о своем предмете, о методике преподавания, а не о том, чтоб кого-нибудь подловить. Из-за таких как ты учителей и не любят. Слава Богу, что не все такие! У хороших учителей уроки не прогуливают, а бегают за ними и деньги платят!
Павлович
Шановному автору статті відомо про існування Порядку з обліку учнів шкільного віку,затвердженого постановою КМУ №684 від 13.09.2017 року? Там чітко вказано: "-п.13. У разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти. Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року."
Vicentone
Ідея дійсно цікава. Проте більшість вчителів знає, яка працює система освіти. За весь час я працював в одній школі і мій перший досвід дуже негативний. Дирекція школи ВЗАГАЛІ не зацікавлена в навчанній. Вони приходять просто щоб поговорити на перервах. Завучі йдуть на урок, за 2-3 хв дають учням завдання читати параграфи і йдуть собі по іншим справам. Діти бігають по школі, йдуть курити на території школи. Директор все це покриває, так як має майже більшість родичі між собою. Вчителям забороняється писати прпоуски певним учням, бо "будуть проблеми". Школа просто деградує кожного року. Учні які ще мають бажання вчитись просто не можуть. Результати на ЗНО провальні. Вчителі між собою вихваляються , що учень здав на 160. Є випадки вживання алкоголю учнями прямо на уроках. (Інколи і певні вчителі цим грішать). При цьому всьому, у районного відділу освіти нема ніяких претензій до навчального закладу і до директора( займається депутатською діяльністю) і вже поняд 30 років там працює. Жах.
Лора
Вчитель не має відповідати за присутність учнів на уроках. Їх знання - то їх особиста справа. І всі питання будуть вирішені.
Вудро В.
Де оце Костогризеня взялося? Меле що попало. Ні досвіду , ні мудрості, ні оригінальності.... Поради тупі давати - навіщо?
ELEHA
Та хай не ходять до школи, якби була освіта платна, то батьки б швидко "лялю" до порядку привчили. А так "ЛЯЛЯМ" не потрібно, батькам теж, а вчитель завжди крайній.
Родион
Чому класний керівник дзвонить в поліцію? Це не його компетенція. Він повинен написати доповідну директору.
Руслан Костогриз
Для Родион: компетенція будь-якої людини - це повідомити поліцію, якщо він став свідком вчинення злочину чи адміністративного правопорушення .
qwerty_qwert
Для Руслан Костогриз: Тоді чому б Вам особисто не перевіряти присутність учнів у хоча б 2-3 найближчих школах? ;)
Коментувати
Я
Запропонувати батькам учня перевести його на індивідуальне навчання. Відповідальність відчують усі.
Небайдужий
А ще можна ловити людей на вулиці і штраф виписувати, бо чого це вони не на роботі ...
Taya
Гарний алгоритм, але вже після п.3 прибігає розлючена мамашка, вимахуючи "довідкою"! На питання " чому раніше не реагували" відповідь: ТА Я Ж ПРАЦЮЮ!!! Завіса! Оплески! Знаємо, проходили. Благо без поліції. Ще й винна лишилась - людей відволікаю, дітей оббріхую. То було у 8-му, зараз у 10-му мамка бігає і лише ридає: я з нею нічого не можу вдіяти...
cos
Пане Руслане, на мою думку можна без міліціі, і створити таку модель. За кожний пропущений урок (якщо це безповажна причина) учень повинен отримати бігунок у класного керівника, де вказана сума за пропуск-50 гривень, назва навчального закладу, час отримання бігунка та дата, місце, куди треба оплатити (назва банку), та оплатити до такого числа (за 10 днів повинен сплатити). Якщо пропущено два заняття-учень отримує другий бігунок, три-третій. При неоплаті за 10 днів сума за кожний окремий бігунок зростає на 50 гривень, при неоплаті 20 днів- ще на 50 гривень за кожний окремий бігунок, при неоплаті 30 днів- ще на 50 гривень. Причому, щоби закрити бігунки учня повинні опитати по всім темам уроків, які проходили у школі. Дуже жорстко- тоді менше будуть прогулювати, бо замість купівлі чогось смачного дитині гроші батьків підуть на перездачу. Аналогічну систему потрібно ввести за отримання двійок- і тоді всі захочуть вчитися добре.
Лілія Резницка
Для cos: Супер!!!
Небайдужий
Тільки заплатити має школа батькам учня, бо учень же не був на уроці, а школа від держави на нього гроші отримала. Нехай неатестують з предмету і повертають усі гроші - все чесно.
cos
Для Небайдужий: Ні, платити мають батьки учнів. Неатестація-це коли один з бігунків не буде закритий, тоді учні можна дати академічну відпустку на один рік, щоби в нього був час вивчити і скласти. Якщо через рік не складуть, дати повторну академічну відпустку, і так доти, поки не складуть предмет. При отримання двійки за семестр аналогічно. Ганяти можна по всім темам дисципліни і дуже сильно.
Коментувати
Екатерина
про поліцію... або як чиновниці з освіти взаємодіють з поліцаями сільський район. корупція. кваліфіковані вчителі - вороги райво яких треба усунути, щоб не підривали ідею про "генетично ущербних" учнів своїми результатами. у 2017 році скоїла самогубство вчителька української мови з одного села. Як казали, виявилось, що її син наркоман у 2018 році моя черга самогубства. Моя провина - підготувала до КЕТ двох учнів малокомплектної школи, БЕЗКОШТОВНО. Інша провина - сперечалась з інспектором, яка курирує математику, яка впевнена, що термін перпендикулярність є тільки у планіметрії. Мені організують виступ батьків. Що мені можуть вигадати. Мама хлопчика, який у 8 класі отримав сертифікат рівня А2 з англійської мови, яка працює санітаркою, пише у заяві: "вона нехтувала моїм сином і поверталась до нього спиною" . Приїздить з поліції Селенко Альона Ігорівна інспектор ЮП СП Перещепино. Бреше батькам, що іспити КЕТ це афера. .... Врятувало введення військового стану. Вони злякались.
Небайдужий
Ми забирали дитину з деяких уроків, бо там вчителі неадеквати. Ось в молодшій школі музику вела зам.директора і діти жодної пісні не співали, а тільки мали мовчки сидіти за партами, те саме з інформатикою. Це що нормально? Якщо ви хочете дати механізм впливу вчителю на родину, то дайте і відповідний механізм впливу батькам на вчителя. Бо якщо залишите тільки незаконний вихід із ситуації, то буде кримінал.
Ksenia Shemet
Для Небайдужий: Якщо за вини вчителя дитини не отримує затверджених Держстандартом знань і навичок, батьки мають право вимагати заміни вчителя. Для цього слід подати відповідну заяву директору школи.
Небайдужий
Так-так, на зам.директора подати заяву ... Ви точно в Україні живете?
Споглядач
Для Небайдужого.А ви знаєте сучасну програму? Наприклад те, що "Музика"- цене співи. І діти повинні, перш за все, слухати музику, розповідати про неї.. Також ви знаєтеся на програмі з інформатики? Чому кожен батько чи мати вважають себе фахівцями у педагогіці чи знавцем програм? Вчитель робить вам зауваження по вашій роботі? Чому ж ви вважаєте себе в змозі надавати оцінку вчителю? А якщо ваша дитини не відвідувала уроки, вчитель має право написати,що вона не виконала програму.
Коментувати
Ksenia Shemet
Згодна з кожним словом. Тільки треба все це підвести під нормативну базу: прописати чітко цей алгоритм не тільки для шкіл, а й для ювенальної поліції. Зараз у нас паперовість: класний керівник подає доповідну адміністрації, заступник пише інформацію про роботу з дітьми в кілька відповідних органів і в поліцію, потім ще пишемо кілька інформацій на запит і т.п.
Tet-a-tet
Зробіть так хоч раз і Ви п. Косторіз побачите реакцію директора НЗ.А якщо таких прогульників половина класу? Уявляєте, що з Вами зробить директор? Він Вас просто зжере живцем, бо такі дії страшгий удар по його репутації і НЗ. Пишеш листи, викликаєш батьків і то директор біситься, що мусить розглядати таку справу, а що буде коли прогулами займеться поліція? Вас просто звинуватять у некомпетентності, потім не атестують, а потім змусять піти з НЗ. Хоча порада слушна і дієва, особливо коли це стосується безнадійних хуліганів, дебоширів та прогульників, яких свідомо покривають батьки. Але поки що, більшість займає позицію "не виносити сміття з хати", бо тобі ж буде гірше.
Ksenia Shemet
Для Tet-a-tet: Директор має бути зацікавлений у тому, щоб діти не прогулювали школу. У нас саме такий директор. Шкода, що у Вас не так.
Споглядач
Ні, директора будуть ганьбити за це
Споглядач
Я вважаю, що ті діти, які не були присутніми на уроках( немає довідки з лікарні,є заява чи записка батьків), повинні тести складати біля комп`ютера за якийсь відрізок часу. В комп`ютері зразу і оцінка. Все.
Коментувати