Олена Шаповалова: що дають нам студенти-іноземці

Навчання іноземців протягом року принесе Україні суму, яка співставна з трьома бюджетами Житомира

Олена Шаповалова: що дають нам студенти-іноземці

Автор: Олена Шаповалова, директор ДП «Український державний центр міжнародної освіти».

Вчора у відповідь на коментар представниці АДПСУ щодо того, що дають нам іноземці і хто буде займатися їх примусовим видворенням, якщо вони порушують закон, і які це великі витрати для держбюджету, заступник міністра освіти і науки України Роман Греба наголосив, що іноземних студентів варто сприймати як інвесторів, і вигода від їхнього перебування є набагато більшою, ніж потенційні загрози.

Саме так! Давайте подивимось на те, який прибуток щороку отримує Україна від навчання іноземців.

Середньостатистичний студент-іноземець, без врахування витрат на харчування та розваги, тільки у вигляді оплати за навчання та проживання «залишає» в Україні близько 5000 доларів на рік.

Станом на 01.01.2018 за статистичними даними в Україні навчається 66310 іноземних студентів. Тобто, завдяки #studyinukraine в українську економіку інвестується 331 мільйон 550 тисяч доларів, або понад 9,2 мільярдів гривень!

Для порівняння - бюджет такого міста як Житомир на 2018 рік складає близько 3 мільярдів, а Львова - близько 7 мільярдів гривень. Навчання іноземців протягом року принесе Україні суму, яка співставна з трьома бюджетами Житомира, або з півтора бюджетами Львова.

А ще у держбюджеті 2018 для фінансування АДПСУ передбачено якраз 9 мільярдів гривень.

Список можна продовжити.

Тому сподіваємось на підтримку у нашій роботі і популяризації #studyinukraine!

Оригінал

Освіта.ua
05.11.2018

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Небайдужий
В статті не уточнюється, кому це нам. Звичайно, що Україна має заробляти там, де може, і на освіті в тому числі. Якщо зараз можна заробити на видачі дипломів, то треба це робити (за більш якісною освітою в Україну все одно не поїдуть). Але справа в тому куди йдуть ці гроші. Я не бачу, щоб вони ішли в розвиток освітніх закладів. Дошки в КНУ як були 60-х років так і залишаються, незважаючи на купу контрактників. А якщо гроші просто плавно перетікають від студентів-іноземців у іноземні офшори, поступово знищуючи освітню інфраструктуру, то сенс взагалі втрачається.
Cirius
Мав студента з Єгипту, бачив його на першому занятті і на останньому. На залік навіть не прийшов. Дзвонить голова спілки студентів і просить поставити йому залік, бо він іноземець і ми маємо підтримувати його в рамках програми лояльності. Коли і хто приймав цю програму я так і не довідався. А потім дивуємося, чому наші дипломи не визнають у Європі.
Олександр
Хотів було трохи поправити, що не інвестори, а звичайні споживачі освітніх послуг, які споживають їх за ціною у три рази дорожче, ніж місцеве населення. Тому і перевагу зараз надаєте їм, оскільки місцеве населення наразі неплатоспроможне порівняно з іноземцями. Але раптово зрозумів, що МОН, нарешті, хоть щось назвало своїм ім’ям. ) Так, не просто споживачі, які дають прибуток, який так і не зрозуміло куди йде у контексті прогресуючої деградації вищої освіти в Україні, скорочення науково-педагогічних кадрів та інших негативних явищ! Інвестори! Саме так! Вони дійсно вкладають кошти і отримують з цього прибуток. Для себе самих, не для України. І соціальний ефект, який згадується у ст.1 ЗУ "Про інвестиційну діяльність" теж є від подібних "інвестицій" у самих себе, але, нажаль, теж не для України, а для їхніх країн. Тому що лікарів стане більше саме там за рахунок скорочення їх у нас. 7 з 10 вишів у топі - медичні. За останні 4 роки фахівців для іноземних країн випустили у три рази більше.
Альоша
Для Олександр: так вони ж додому повертаються лікарями.
Марина
Для Альоша: ... пройшовши навчання на контрактних місцях, на яких могли навчатися українці, які б залишились працювати в Україні, приносячи користь їй та її суспільству (створюючи соціальний ефект саме в Україні).
Сеньйор Помідор
Для Марина: Заспокойтеся! На місця для контрактників з України іноземні абітурієнти не претендують! Вивчіть питання, а тоді скигліть! Інша справа, що гроші від контрактників ні з того боку, ні з іншого ні в який бюджет країни не потрапляють!
Коментувати
Анонім
Як же так виходить? Ви ставите під загрозу громадян України задля того щоб наповнити кишені? Ці, м’яко кажучи, студенти тільки й чіпляються до місцевих дівчат та швендяють вулицями міста, особливо їх багато ввечері. Ходять завжди групами, боячись відгребти від розлючених на їхню поведінку і нахабство людей. Особливо безсоромні і наглі так звані жителі "сонячного курдистану", які то і діло літають по місту на своїх новеньких ауді та бмв, а коли їх зупиняє поліція, "бикують" і намагаються найти винуватих. Навіть правил поведінки на заняттях не знають, одного разу нам розповідав викладач, як іноземні "студенти" сиділи то і діло змагалися у кого гучніший метеоризм. Про рівень знань взагалі мовчу. Після закінчення ВНЗ торгують на ринку капцями та віниками. А в кращому випадку катають шаверму.
ТриАнон
Для Анонім: 100% згоден. А ще забули додати, що імпортний "студент" це: 1. Джерело таких дефіцитних "долярів" 2. Завозніа, рідкісна зараза на теренах України 3. Канал наркотрафіку(з чого ж ще тії ауді та бмв купувати) Так що дійсно, "переваг" більше ніж ризиків.
Коментувати
Антипор
Який брєд! Який "прибуток отримує Україна"? Хто ті прибутки бачить? Ділять по кишенях тії долари ректор з проректором, частину на відкати... А до прикладу, іноземні студенти на автомобілі з європейськими номерами протаранили маршрутне таксі в м. Суми. Шестеро постраждалих. Бо іноземні барани чи то знаків не розуміють, чи ще чого. Нашого студента відраховують(навіть хто на комерційній основі навчається), бо він же платить гривнями, а " імпортний" продовжує " навчання", бо він же "доляр" дає!! Україна для українців! А не місце якогось інтернаціоналу. P.S. Левова частка "випускників" торгує шаурмою біля універмагу в м.Суми.
світлана
Для Антипор: Ви такі дивні... плата за навчання здійснюється по платіжкам на рахунок університету, а той вже на ці фінанси не лише платить викладачам зарплату, а й забезпечує оновлення техзасобів для навчання, ремонти, комунальні і таке інше
Коментувати