В. Брудновський: про свято освітян - прийомку школи

Прикро, але в нинішній ситуації винні насамперед керівники шкіл, а не кабінетні чиновники

В. Брудновський: про свято освітян - прийомку школи

Автор: Віталій Брудновський, учитель, блогер.

А ось і щорічне освітянське свято наближається: прийомка школи комісією.

Ви думаєте, що у тій комісії директор, педагоги, батьки, учнівське самоврядування? А школи здають чиновники? Як би не так! Уже навіть новоявлені домкрати, тобто демократи нового посмайданного розливу, й розпорядження підписали. І невтямки ні їм, ні тим, які виставили дозори, щоб повідомляли, якщо «їдуть», що те все викликає не тільки подив у нормальної людини, а й роздратування у трохи ніби ненормальної.

Бо ж на словах НУШ, а на ділі все той же нуж... Без перекладу, бо то всьо взяте звідти. Гасло «геть від Москви» - то не для нас, «з Москвою навіки» - ото наше.

Прикро, але в нинішній ситуації винні насамперед керівники шкіл, а не кабінетні чиновники. Що ж ти візьмеш з того чиновника, крім ... Він і так обіжений судьбою - бо чиновник.

«Меж тем Умрищев совершал свои замечания по гурту. Выйдя в пекарню, он опробовал хлеба и сказал ближним подчиненным:"Печь более вкусный хлеб".Все согласились. Выйдя наружу, он вдруг задумался и указал Високовскому и Божеву: "Серьезно продумать все формы и недостатки". Божев сейчас же записал эти слова в свою книжку. Увидя какого - то человека, тихо шедшего стороной, Умрищев произнес:"Усилить трудовую дисциплину". Здесь что - то помешало Умрищеву идти дальше; он стал на месте и показал в землю: "Сорвать былинку на пешеходной тропинке, а то бьет по ногам и мешает сосредоточиться". Божев наклонился было , чтобы сразу уничтожить былинку, но Умрищев остановил его:" Ты сразу в дело не суйся, -ты сначала запиши его, а потом изучи: я же говорю принципиально - не только про эту былинку, а вообще про все былинки в мире". Божев спешно записал, а Високовский шел рядом, ничего не говоря и не делая. Вскоре на тропинку выбежал кролик и от внезапного ужаса не мог бежать, а стал на задние ноги, обратив лицо прямо к людям.
-Хорошее животное!- оценил Умрищев кролика.
- Да, оно ничего, оно милое, Адриан Филиппович!- согласился Божев.
Недалеко показалась свинья; она подошла к Умрищеву и покрутила около него хвостом, что также понравилось Умрищеву, и он одобрил это животное" (А. Платонов "Ювенильное море").

Долю кролика й свині можна передбачити, не створюючи ніяких комісій. Долю Володимира Івановича, тобто Адріана Батьковича, теж - зжеруть, образно кажучи, як не наступники, то попередники. НУШ стартонула. Ну, ну!!!

Оригінал

Освіта.ua
03.08.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель 21 століття
НІАЧЬОМ!!!! Інших слів для цього блогу не можна й підібрати! Що хотів сказати автор? Окрім цитат із відомого твору... Є пропозиції - давайте, зауваження - конструктив завжди добре, а оце суцільне бла-бла-бла уже набридло! Освіта.юа, не звертайтеся до публікацій постів із Фейсбучика, їм там місце!
Альбина
Моем, моем, еще раз моем. А кто не моет, в отпуске, выдергивают оттуда, чтобы мыл. А еще надо обязательно придумать и показать комиссии, как мы будем интерактивную доску на уроках использовать, что мы и дети будем с ней делать. Это - Харьков... Почти центр Европы. 21 век...
Родион
До чого тут Москва - не розумію. Подивіться як директори, гоп-патріоти, фарбують шкільні паркани, фасади, лавки та все інше що фарбується в кольори державного прапора, і чекають що ідіоту-чиновнику якраз це і потрібно при прийомі школи. Чи може вистачить розуму назвати це глумлінням над державною символікою та марнотратством ?
Witalina
Для Родион: НЕ ВИСТАЧИТЬ !
Коментувати
Сіrius
Більшість керівників СШ - люди залежні, особливо, коли школа не у місті. Тому і бояться підняти голос на владу і запитати з неї про виконання зобов’язань перед громадою. Справді, чого це директор має думати про ремонт, він має забезпечувати навчальний процес, дбати про дітей, а не шукати гроші у батьків та спонсорів на ремонт. Але чиновникам на місцях так вигідно, а ми люди терплячі, отож маємо, що маємо. Дасть Бог НУШ таки щось змінить.
Родион
Для Сіrius: ЦИТ:"Більшість керівників СШ - люди залежні". Звичайно залежні , тому що корумповано пов"язані з владою.
Керівник
По собі не судіть!
міла
директори однозначно залежні,бо кожен труситься над своїм кріслом,а нашими вчительськими руками за те крісло тримається
Коментувати