Віктор Круглов: чому технології коштують дорожче врожаю

Сьогодні в тренді модернізація навчання, потроху просувається популярна у світі STEAM-освіта

Віктор Круглов: чому технології коштують дорожче врожаю

Автор: Віктор Круглов, генеральний директор корпорації «Ранок».

Україна за 2016 р. експортувала 40 249 млн т зерна на суму $ 6 млрд, а месенджер WhatsApp у 2014 році було продано за $ 19 млрд. До речі, співзасновник WhatsApp Ян Кум — українець, народився в Києві, а потім емігрував до Америки.  Тому простий висновок: розум коштує сьогодні значно більше, ніж весь урожай нашого чорнозему! Тоді чому держава надає підтримку аграріям, а не розвитку науки та техніки?

У Києві пройшов Maker Faire — фестиваль винахідників та експериментаторів, техноентузіастів, які своїм розумом та руками змінюють світ, роблять його цікавішим. Тут усі охочі могли презентувати свої розробки, а ті, хто ще тільки мріє про наукову славу, — знайти натхнення для створення власного «made in Ukraine»-продукту.

Американські фестивалі мейкерів збирають людей з усього світу, в Китаї технологічні ярмарки одержують масштабну державну підтримку, а в нас ніхто не знає, що це таке.

У нас досі вважається, що неможливо створити щось вартісне власноруч — для цього потрібні гігантські корпорації з численним корпусом кваліфікованих інженерів і патентними відділами. Та коли винахідники починають  виходити зі своїх гаражів, то з'ясовується, що українські мейкери самі збирають homemade-машини: 3D-принтери, лазерні різаки, верстаки. Звичайні школярі розробляють двоступеневі редуктори, колекторні електромотори, аерокатамарани, роботів-маніпуляторів.

Особисто мене вразило, що на Kyiv Mini Maker Faire 2017 було незвично багато освітніх проектів. Модернізація навчального процесу сьогодні в тренді, потроху просувається популярна у світі STEAM-освіта (Science, Technology, Еngineering, Arts, Мathematics). Це інженерні заняття, фізика, хімія та інші науки, об’єднані в єдину смислову концепцію.

Я бачив, як діти захоплено змішували харчову соду з оцтом, щоб запустити в небо міні-ракету. Як фізика мене тішить, що сучасна молодь цікавиться наукою. Сьогодні вони захоплено місять кінетичний пісок по кілька годин поспіль, паяють та збирають машинки, а завтра їхні винаходи можуть перевернути світ!

Саме в Україні розробили перший гелікоптер, трамвай, штучний супутник Землі, зробили перший рентгенівський знімок та багато інших корисних речей, без яких зараз неможливо уявити життя. Тому я сподіваюся, що й у майбутньому ми не тільки пишатимемося своєю спроможністю нагодувати всю Європу, а й будемо експортувати власний інтелектуальний продукт.

Освіта.ua
21.06.2017

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
совесть
Ми - освічений народ. Наш інтелектуальний продукт (дорослі й діти, які отримали освіту в Україні) розпорошений по світу й відновлюється щороку. 35-40 млн. - гарний ресурс. Унікальні наукові відкриття зроблять одиниці (і не факт, що на рідній землі). Важко нам змагатися із потужними економічними країнами-монстрами. Скуповують все "на корню". Але... Ще років 50 і свіже повітря, чиста вода, органічні продукти (чисті від хімії продукти) будуть дефіцитом. Хіба могли уявити ще 30 років тому, що питна, столова вода буде продаватися у пляшках (і ціна все зростає). У нас є ЗЕМЛЯ, бережімо її - остання наша фортеця!