О. Федорова: ремонти у дитсадках загрожують дітям

Дитсадки порушують правила і проводять ремонти, під час роботи груп, що загрожує здоров'ю дітей

О. Федорова: ремонти у дитсадках загрожують дітям

Автор: Оксана Федорова.

У групі мого сина (ДНЗ №170, Деснянський район, Київ) нещодавно поклали новий лінолеум. Ремонти – гарна справа, що й казати. Однак, в перші дні появи нового лінолеуму я відчувала різкий неприємний запах, який виходив з обновки.

Я зв'язалася з директоркою та попросила тимчасово перевести мого сина у групу до доньки, поки не вийде повністю неприємний запах, який може становити небезпеку для здоров’я моєї дитини. Директорка задовольнила моє прохання.

Вчора я пішла в групу сина перевірити, чи досі смердить? Запах від лінолеуму був вже не такий сильний, проте ще відчувався. Але мій ніс – це не лабораторія для дослідження вмісту шкідливих речовин в повітрі. Визначити, коли можна буде переводити сина назад в його групу, мені важко.

У нас, до речі, випускна група. У кінці цього місяця має бути свято – випускний ранок. Шкода, що сину доводиться через ці незручності пропускати репетиції до свята, а також заняття з логопедом (група у нас спеціальна - логопедична). Та що поробиш. Здоров’я дитини важливіше.

Вчора я вирішила подивитися, що стосовно даного питання говорять державні санітарні норми та правила. Читаймо разом:

«8.12. У дошкільному навчальному закладі під час функціонування груп категорично забороняється проведення капітального і поточного ремонтів, а також проведення окремих видів ремонтних робіт, у тому числі малярних, що становлять небезпеку для здоров'я і життя дітей».

Виявляється, норми СанПіН написані тільки для «невменяемых» батьків. Керівникам дитсадків читати їх, знати та дотримуватися не обов’язково.

Більше всього дивують наші батьки, які за власні кошти купили у випускній групі лінолеум та травлять ним своїх же дітей.

Я за фахом не будівельник, тож, щоб взнати більше про нові лінолеуми та їх вплив на організм дитини, звернулася за допомогою до інтернету. Що вдалося розшукати:

- «Запах - сигнал о том, что в пространство выделяются какие-то химикаты. При этом неприятный запах свидетельствует о том, что эти химикаты – вредные для организма. Так устроен организм, что все полезное нам нравится, а все вредное – нет. Поэтому не исключено, что приобретенный линолеум вреден и не имеет никаких сертификатов, подтверждающих его качество».

- «Новый линолеум – это просто кладезь вредных веществ! Чего только он не выделяет! Здесь вам и фенол, и формальдегид, и фталат, и акрилат, и бензол… Мало того, что новый линолеум не очень приятно пахнет – он еще и иммунитет значительно понижает. А это значит, что вас будут преследовать постоянные простуды, аллергии, дерматиты.».

- «Могу сказать, что в наше время при всем многообразии линолеумов и заводов их производящих к его выбору нужно относиться осторожно. Существует три основных типа этого продукта - бытовой, коммерческий и полукоммерческий. Коммерческий, как правило, самый прочный и зачастую обычный обыватель считает, что чем прочнее - тем лучше, не заморачиваясь обо всем остальном.

Продавцы в магазинах зачастую тоже ни о чем не заморачиваются и впаривают лишь бы впарилось. На самом деле коммерческий линолеум, как правило, не обрабатывают защитным слоем, в то время, как бытовой обязательно обрабатывается лаковым покрытием, которое предотвращает выделение из линолеума фенолов и прочей гадости.

Коммерческий линолеум предназначен для пола в общественных местах - таких, как вокзалы, коридоры офисных зданий, лифты и так далее. И если человек пройдет по этому коридору раз в день, то он не нахватается фенола. А вот если он будет ходить по нему ежедневно у себя на кухне, то это уже не есть хорошо».

Я дуже сподіваюсь, що наш досвід може стати комусь у пригоді. Краще вчитися на помилках інших.

Оригінал

Освіта.ua
05.04.2016

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!