С. Горбачов: батьки і школа – конфлікт чи співпраця?

Батьки «цькують» вчителів, не бажаючи чути жодної іншої думки, крім власної

С. Горбачов: батьки і школа – конфлікт чи співпраця?

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва.

Це – невимовний треш.

Люди, хоч обурюйтесь, хоч ні: але дехто реально з глузду з'їхав на ґрунті тотальної ненависті до школи.

Я сам не дуже добираю слова, коли чую чи бачу, як хтось з учителів зневажливо ставиться до дитини чи ставить несправедливу оцінку, чи сліпо виконує начальницьку дурню. Моя позиція добре відома більшості учасників групи: головне – як дитина себе почуває у школі, наскільки їй комфортно у спілкуванні, наскільки ефективна робота вчителя, щоб дитина вчилась з радістю та результативно.

І я не дуже добираю слова, щоб захистити школу від свавілля «перевіряльників», відверто критикую авторів ідіотських програм чи підручників, не приховую, що думаю про деякі дурнуваті розпорядження «згори», виступаю за повну прозорість шкільних фінансів і шкільного життя взагалі.

Але я ніколи не погоджусь з тим, що всі, хто працює у школі – мерзотники та ідіоти. А ви саме це тут доводите, влаштовуючи цькування людини, яка не може себе захистити, яку ви навіть не хочете вислухати. Ваше одностайне: «ату її, ату» – типова радянщина, совок у чистому вигляді.

Одна знервована жінка, яка тільки-но погодилася припинити конфлікт зі школою, протягом всього сьогоднішнього дня тільки те й робить, що розпалює цей конфлікт, з насолодою «мочить» директора школи: то з нею «не так» привіталися, то не пустили до класу під час епідемії грипу (хоча директор школи пропонувала допомогти), то обурюється тим, що директор школи пообідала, замовивши доставку їжі (я сам так ніколи не робив: але тепер, на знак протесту проти самозваних «моралістів» – доведеться замовити).

То, може, вже треба заспокоїтися – зробити паузу та подумати про дитину?

Ну й наостанок. Вибачайте: скільки ж можна цькувати школу?

Батьки, ви ідеальні? Серед вас немає (зараз буду прямим текстом)  емоційно-неврівноважених, які не можуть жодного питання вирішити без скандалу? Які відразу починають кричати, що школа винна, вчитель винен, а самі – ЖОДНОГО разу не спитали у вчителя: що відбувається з дитиною, як ми можемо спільно їй допомогти? І таких випадків – десятки.

Ми зараз постали перед вибором: або будемо разом шукати порозуміння між вчителями та батьками, або школа приречена.

Багато моїх розумних і щирих колег, які хочуть будувати сучасну школу: людяну, відверту, веселу, доброзичливу, – просто деморалізовані оцією майже суцільною бездумною ненавистю до школи з будь-якого приводу.

Ми готові слухати, допомагати дітям, доброзичливо спілкуватися з батьками, готові вчитися та змінюватися.

Але ми не готові (і ніколи на це не погодимося) бути об'єктами для компенсації емоційно-неврівноважених персон, які не хочуть чути нічого, що не вкладається в їхню, досить спрощену, картину світу.

А тепер – обурюйтесь.

Оригінал

Освіта.ua
09.02.2016

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
Буду на русском,согласна с первой учительницей.Сама работаю в школе,очень люблю свой предмет, в школе забываю о всех проблемах ,даже о государственных,но "воспитанная родительская общественность "просто "удивляет"и "поражает" своим негативным отношением к учительству! О проверках вообще молчу,главные преступники в государстве-это учителя,по мнению и проверяющих,и всего общества!
Оксана Зубчинська
Щиро вдячна автору за правду, дописувачам коментарів за відвертість. Прикро, що в суспільстві більше тих, хто старається зганьбити школу і вчителя. Думаю, що саме з такими, як Ви п.Сергію не все втрачено...
Юлія
Підтримую автора. Теж говорить вчитель у відео в Ютубі
Перша вчителька
Продовжу. Коли працювати? Коли вчити? А якщо ще і підручників досі нема? Іду на пенсію. Хоча просто працювати з дітьми дуже хотілося б. Багато знаю, багато вмію, мої діти виросли - працюй на здоровья. Але яке здоровя за таких умов?
Перша вчителька
Працюю в школі 33 роки. Роботу свою люблю. Досягла багато. Жодної скарги від батьків. Але не витримую. Прийшла на роботу. До уроків готова. Настрій чудовий. З порогу школи - в школі санепідемстанція. Ховайте вінники, витирайте пил, на ганчірках попришивайте різного кольору стрічки. Для підвіконня - зелені, для панелей - сині, для підлоги - жовті. Має в класі бути 5 відер: для сміття. для обладнання, для дошки, для підлоги, для панелей. Це я маю робити?! Чи це моя робота?! Далі - здай календарні плани, плани виховної роботи, план поповнення кабінету на рік і на 5 років. За чий рахунок його поповнювати? Заповни бланки для медогляду учнів. Заповни бланки інформацфйної згоди на щеплення, роздай дітям. завтра нехай принесуть з резолюцією батьків. А далі - графік відкритих уроків, ще якесь "паперове диво" придумали - зроби з паперу і здай. Терміново, бо школа взяла участь в якомусь тренді, здати розробку проекту по енергозберіганню. І ще фотографії участі в тому проекті, якого ще немає. І так далі, і так далі.
вчитель
Для Перша вчителька: Як я вас розумію! Сама щодня переживаю те про що ви написали.
Коментувати
Дружківський
ЯКЩО БАТЬКИ ЖАЛІЮТЬСЯ НА ВЧИТЕЛЯ, ТО ЇХ ДИТИНУ НЕ НАВЧИШ! За 43 роки роботи в школі - море фактів: тільки пожалілися на учителя - все, дитина перестає вчитися, поважати учителя, боятися учителя.
Саша
Для Дружківський: Ми на вчителів не жалілися. Ми просто їх міняли на продуктивних вчителів. Зараз в школі викладають дуже мляво, знання не якісні. Без репетиторів - нікуди! Є відмінні випадки, але вони не числені.
Коментувати
Соколов Олег
Якщо батьки - замовниках послуги освіти, а школа,- виконавець, то про яку співпрацю йдеться? То чи конфлікт, чи його відсутність краще відобразили реальний стан стосунків Хіба ви в магазині співпрацюєте з магазином?!
ВАЛЕНТИНА
Дуже приємно.що знайшлася людина,яка підтримала вчителя.Досить топтати нас в багнюку.Я теж і вчитель, і мама.Добре знаю цю кухню.Шановні батьки,подивіться на своїх дітей зі сторони.Довіряйте,але і провіряйте.
Tanya Vlasova
Я ще раз перечитала, що ви пишете. Мені здається Ви гарний керівник для своєї школи, але таких одиниці. А в міністерствах пани, що ніколи і дітей не бачили, а пишуть програми. І вчителів вже всякими рапортами та бумагами просто задовбали.А як на мітінги всіх виганяють і досі. А яка плата у молоденького вчителя? 1400 грн? Хто ж зможе жити на такі гроші? Чи буде ця дитина готуватись до уроків чи буде шукати собі репетиторство по вечорам, щоб якось вижити? Я дуже поважаю труд вчителя, але я ненавиджу цю систему. Вибачайте, чк щось не так написала.
Tanya Vlasova
А ви не думали, що обурення йде у багатьох та чим далі , тим сильніше. Ненавидять не вчителів- ненавидять систему освіти, закладену ще в радянські часи. Дитина не сприймається як індівідуальність в сучасній школі. Є програма- вона для всіх. А те, що у сина 15 дісциплін в табелі в 7 класі, це нормально? Як в 12 років можна все засвоїти? Максимум 6-7 за семестр. Оцінка в школі досі сприймається не як відображення засвоєння матеріалу, а як кнут чи пряник. А цей шум і гам -і так до 15.00 з 8.00. А додому ще стільки задають , що й погуляти ніколи. А вчителі- це дзеркало системи
Наталья Опанасюк
Для Tanya Vlasova: А я пригадую себе в 7-му класі (років 25 тому)... Тоді мене сприймали, як особистість. Та й сучасні школи не варто "під одну гребінку".... Хоча теперішні програми - дійсно... болісна тема....
Коментувати
ольга
Величезне,щире Дякую!!!!!! я-вчитель і мама.Дуже соромно за деяких батьків.Попрацюйте хоч один повний день в школі,а потім _виступайте....
hanna
Щиро дякую за мудрість і відвертість.Нарешті хоч хтось сказав правду про те, що дійсно відбувається у школі. Всі хочуть контролювати вчителя. перевіряти, карати, забороняти. Всі дуже добре вивчили обов’язки вчителя і "знають", що він має зробити, що сказати, яку оцінку поставити...Але у жодній з попередніх статей я не прочитала про обов’язки батьків і дітей. Я працюю вчителем 28 років і роблю все для того, щоб мої учні йшли на мій урок з задоволенням і мали бажання слухати і вчитися, а не з примусу... Я пригадую, коли тільки прийшла працювати в школу, мій мудрий директор сказав мені мудрі слова:" Запам’ятай! У тебе в дипломі записано - вчитель, а не наглядач, міліціонер чи раб. Якщо ти у свою голову впустиш думки і страх раба, то вчителем хорошим ти не будеш..." Бажаю всім нам вигнати страх, якщо він є, з нашої голови.
Tanya Vlasova
Для hanna: ви мудрий вчитель. Нажаль "стара гвардія" уходить на пенсію
Коментувати
nat@liska
Дякую, дуже гарні та правдиві слова! Побільше б нам таких директорів - розумних, відвертих та сміливих!
Тетяна
Я думала, що вже ніколи не почую достойної відповіді вчителя на ту тенденцію у суспільстві, яка чітко простежується останнім часом, за якою щодня необхідно зганьбити хоча б одну школу, чи одного педагога. Дякую пану Горбачову за підтримку в моїй душі віри в те, що наша школа не буде добита остаточно.
Gluschuk Wladimir
Істина завжди десь посередині. Як не всі в судах, МВС чи прокуратурі хабарники і перевертні так і в школі і серед батьків є всякої "тварі по парі". Тут спостерігається інституційна криза шкільної системи, системи батьківського виховання взагалі. Фундамент пострадянської системи заснованої на жорсткій централізації і підпоядкованості зруйнувався, а новий не збудовано, ось і будинок начав тріщати по швам викликаючи справедливі нарікання і невдоволення мешканців, які часто густо не розуміють причини і звинувачують один одного в бідах.
Учителька сільської школи
На жаль, зараз у нас криза родинного виховання. Вважаю, що в Україні пора запровадити "моду" на свідоме батьківство.
Tanya Vlasova
Для Учителька сільської школи: та на свідоме Вчительство. Не любиш дітей- геть зі школи
а ЩО таке
Для Tanya Vlasova: "любов до дітей"? А МОДУ на свідоме батьківство запровадити варто було би. Розумні слова розумної людини-вчительки сільської школи.
Tanya Vlasova
Так любов до дітей. Іноді подивишся на вчителя, а він аж на обличчя змінюється, коли дітей бачить, так дратують вони його, і ладу не може дати.А інша не може нахвалитися на цих же діточок
Коментувати
Надоїло
Дуже вдячна за статтю. Хоч хтось став на підтримку та захист вчителя. Здається, у суспільстві заказ - якомого нижче опустити вчителя.