Де підробити студенту під час навчання

Рекрутери називають сфери, в яких може працевлаштуватися студент без пропуску занять

Де підробити студенту під час навчання

З початком нового навчального року для багатьох студентів набула актуальності тема поєднання роботи і навчання.

"Як правило, студент денної форми навчання починає серйозно замислюватися про пошук роботи ближче до 3-4 курсу. І мова скоріше йде не про роботу, а про підробіток, оскільки роботодавці неохоче беруть студентів, і не через відсутність досвіду, а через необхідність працювати повний робочий день", - відзначає Анастасія Немикіна, консультант з рекрутингу компанії Brain Source International.

Сезонну роботу можна знайти на час літніх канікул - зазвичай це робота офіціантом або аніматором, супроводжуючим тури. Що стосується роботи без шкоди для навчання, то її можна знайти в наступних сферах.

На кафедрі ВНЗ. Зазвичай це робота лаборантом або секретарем на півставки. Переваги такої роботи очевидні - це і територіальна близькість, і можливість формувати неформальні відносини з працівниками кафедри. З недоліків - такий заробіток зазвичай не перевищує 1 500 грн.

Кур'єр вихідного дня. Зазвичай така робота дозволяє заробити непогані чайові.

Перекладач в центрі перекладів. Тут оплата залежить від кількості виконаних перекладів. Умовою працевлаштування, безумовно, є високий рівень знання іноземної мови.

Робота в колекторській службі. Служби по стягненню боргів користуються популярністю серед студентів. Тут можна непогано заробити, за умови, що вдасться добитися виплати заборгованості.

Стажування в міжнародній компанії. Після неї, якщо студенту вдасться добре себе зарекомендувати, можливе подальше працевлаштування. Таке стажування може стати гарною допомогою у подальшій кар'єрі.

Серед якостей, необхідних для успішного працевлаштування, можна відзначити комунікабельність. "Однак, для того щоб випередити конкурентів і отримати бажану посаду не достатньо бути молодим і цілеспрямованим, - говорить Анастасія Немикіна. - Обов'язковим є знання англійської мови, іноді - французької чи німецької, комп'ютерна грамотність, вміння працювати в MS Word, Excel".

"Безумовно, важливим кроком до отримання роботи є особлива увага до складання резюме", - резюмує консультант.

Дело
19.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів