Як підготуватися до співбесіди

Вступити до університету, а тим більше закінчити його - велике досягнення. Але після його закінчення, коли ви почнете влаштовуватися на роботу, ви зіткнетеся з тим, що і багато інших розумних людей будуть претендувати на бажану посаду

Як підготуватися до співбесіди

Агенти по найму все частіше говорять, що випускники, незважаючи на відмінні оцінки, слабкі в міжособистісному спілкуванні (в тому числі і на співбесіді) тому ніколи не рано, і вже тим більше не пізно, почати вдосконалювати себе в цій області. У цій статті представлені деякі поради і рекомендації.

Дізнайтеся про вашу компанію

... І ваш відділ, і вашого потенційного боса і вашого інтерв'юера теж (звісно, це не завжди можливо). Як це було і під час вступу до університету, компанія хоче знати, чому ви цікавитесь саме нею, і швидко випровадить вас, якщо ви скажете: «Насправді, я не знаю, мені просто захотілося працювати в інвестиційному бізнесі».

Приділіть час вивченню компанії, що вас цікавить. Підпишіться на інформаційний бюлетень і дізнайтеся, які там вимоги до персоналу. Пошукайте в Google. Які погляди на соціальну відповідальність у цій компанії і чи поділяєте ви їх? Які їх досягнення або контракти викликають ваш інтерес? Яке інтерв'ю в пресі з генеральним директором вам запам'яталося найбільше? Що вирізняє цю компанію серед конкурентів? Не хочете переборщити? Але здорове розуміння того до кого ви звертаєтеся, піде вам тільки на користь.

     

Між іншим, всього знати не потрібно. Задавайте власні питання, особливо що стосуються актуальних і нових подій: можливо про недавніх клієнтів, придбання, міжнародну діяльність або перестановки в керівництві.

Мова жестів

Познайомтеся з мовою жестів. Багато з людей, які могли б інтерв'ювати вас, досвідчені в мистецтві мови жестів, а інші, зокрема, підприємці, сприймають його природним чином, і ваша мова жестів вплине на їх рішення, навіть якщо вони про це і не думають. Візьміть книгу і вивчіть ази. Ваша мета - триматися впевнено, не будучи зухвалим, добре обізнаним - але не запобігливим, покажіть, що ви їм підходите і станете активом цієї компанії.

Тести на профпридатність

Такі тести все частіше використовуються, і хоча вони поширені не повсюдно не буде зайвим підготуватися до них заздалегідь. Знайдіть як можна більше таких тестів і вивчіть деякі з них, познайомтеся з питаннями, які вам можуть поставити і відповідями, які від вас хочуть почути. Один випускник розповів, що він відповідає на питання, які бачить у ТВ-шоу або газетах, як ніби їх задають йому особисто, і таким чином вже має арсенал готових відповідей. Також постарайтеся добре одягнутися, виспатися і переконайтеся в актуальності вашого резюме.

Заключні рекомендації

Ви повинні бачити можливості, які дає вам інтерв'ю, щоб професійно представити себе і показати, що ви підходите для цієї роботи. Ключ до успішної співбесіди - впевненість у собі, ваші здібності до роботи, можливість природно і спокійно продемонструвати цю впевненість в ході інтерв'ю.

Зрештою, ви намагаєтесь продати себе і свої здібності. Невимушеність у ході інтерв'ю є важливим елементом такої угоди. Впевненість при відповідях на питання підвищить ваші шанси на отримання бажаної роботи.

Особливості працевлаштування в міжнародні компанії

Дослідження показують, що все більше випускників хочуть працювати в іноземних компаніях, як на початку своєї кар'єри, так і в її продовженні. Якщо ви збираєтеся влаштуватися на роботу в іноземну компанію, дізнайтеся якомога більше про ту країну, звідки ця компанія і які вимоги пред'являються до претендентів. Хоча ви і не скривдите вашого інтерв'юера, допустивши невелику культурно-соціальну помилку, очевидно, що якщо ви продемонструєте здатність легко адаптуватися до його культури, то значно збільшите свої шанси.

Починайте пошук до отримання диплома

Не відкладайте пошук роботи на останній момент. Постарайтеся використовувати по максимуму службу працевлаштування у вашому університеті, поговоріть з агентами по найму в тих місцях, де ви проходили практику, попитайте випускників якщо це можливо. Коротше кажучи, озбройтеся усіма плюсами, якими тільки можете, це допоможе вам отримати перевагу.

Освіта.ua
24.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів