Студенти зможуть навчатись на бюджеті у приватних вишах

Держава відкриє можливість для здобуття вищої освіти в приватних вишах за кошти бюджету

Студенти зможуть навчатись на бюджеті у приватних вишах

Держава відкриє можливість для здобуття вищої освіти в приватних вишах за кошти бюджету.

Відповідний законопроєкт про розміщення державного та регіонального замовлення на підготовку фахівців схвалений Кабінетом Міністрів.

Зокрема, після прийняття законопроєкту буде запроваджений новий механізм фінансування закладів вищої освіти, за яким кошти будуть витрачатися не на утримання закладів, а на навчання студентів – за принципом «гроші ходять за студентом».

У Міністерстві розвитку економіки очікують, що після ухвалення документа, заклади вищої освіти конкуруватимуть за абітурієнтів, оскільки законопроєкт передбачає можливість здобуття вищої освіти в приватних вишах за кошти держави.

За словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Дядюри, в результаті виграють всі – студенти отримають якісну та конкурентну на ринку праці освіту, а роботодавці більш фахово підготовлених спеціалістів.

«Це надзвичайно важливий законопроєкт, що започатковує принцип «гроші ходять за студентом». Тепер бюджетні кошти будуть витрачатися не на утримання закладів освіти, а на навчання студентів. При цьому студенти зможуть визначати навчальний заклад самостійно, вибираючи серед державних, комунальних та приватних. Це сприятиме підвищенню якості освіти, адже ВНЗ конкуруватимуть за абітурієнтів», – наголошує заступник міністра розвитку економіки.

Планується, що реалізація зазначеного принципу фінансування закладів вищої освіти дозволить підвищити ефективність розподілу безоплатних місць між студентами вищої, фахової передвищої та професійної освіти.

Для отримання виключно важливих новин освітньої сфери долучайтесь до Освіта.ua в Telegram.

Освіта.ua
29.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
NIKE
Посадовці МОНі розповідають про конкуренцію в освіті, вимагають від ЗВО вагомих наукових результатів , а вкладають у науку і навчання студентів тільки гроші на мізерні ЗП. Матеріально- технічна база ЗОВ, пам’ятає ще правління Л. Брежнєва і натяку на її оновлення немає. Пропоную відправити цих розумак на автоперегони "формула", автомобілен "Запорожець" . Нехай покажуть клас : займуть призове місце. Це буде яскравий приклад конкуренції( лозунги набридли)
Якось так
А може хтось підказати номер реєстрації цього законопроекту в парламенті. Бо хочеться почитати першоджерело, але не знайшов його на сайті ВРУ.
Коростенська Академічна Ініціатива
Позитивний сигнал для ринку - збільшити доступність освіти у раніше знехтуваних регіонах!
Грабіж
Заголовок тра переробити на: Приватні вузи зароблять на державних бабках!! Перш за все - католилки із львову, ну і решта конторок типу мауп, де бандюк Ківа дисерт отбахав!!!
111
Для Грабіж: це точно!
Коментувати
Каділак
Приватні вузи через своіх посланців в парламент пролобіювали собі допЗаробіток! А Ви про конкуренцію, гроші ходять за дитиною... Не меліть пусте! Пробив це католицький львівський університет і ніхто , крім нього не скористається цим. А ще - яка конкуренція- хтось з приватників будівельника чи машинобудівника готує? Ні ! Отже- це чисте заробітчанство, бізнес!!!???
Сеня
Для Каділак: это работа приватного вуза Крок, который внедрил в Мон некоего Игоря Шарова . Он и помог заработать бабки .
Коментувати
Роман
Справедливо! Чим сильніша конкуренція - тим вища якість! Втім для отримання бюджетних коштів приватним ЗВО доведеться підвищити вартість навчання до рівня 70% від індикативної, а це вже значно обмежить можливості громадян щодо отримання вищої освіти. Внаслідок цього приватний виш отримавши декілька десятків бюджетних місць може втратити сотні потенційних абітурієнтів через зростання цін на освітні послуги до рівня встановленого державою. Міністерські вимоги щодо мінімальної ціни на навчання доцільно відмінити як для приватних, так і для державних ЗВО разом з мінімальним конкурсним балом ЗНО для навчання за кошти громадян!
Якось так
ПЕРШЕ. Принцип «гроші ходять за студентом» очевидно має передбачати те, що, якщо студенту (вони ж не пишуть "абітурієнту") не сподобалася якість навчання в конкретному ЗВО (і не тільки приватному) то він бере свої гроші і несе їх в інший ЗВО. Тобто звільняється від існуючої системи РАБСТВА, коли при переведенні до іншого ЗВО потрібно компенсувати гроші, витрачені державою на навчання. Що для студента бюджетника є непосильним. Якщо цього не буде, то нам втюхують щось інше, прикриваючись красивим гаслом-принципом. ДРУГЕ. Всі мають бути свідомими, що місця державного замовлення для приватних ЗВО візьмуть з державних вишів. І на практиці це призведе, що замість 5 бюджетних місць (з яких 2-3 місця квоти 1 і 2), які зараз реально виділяли (а не ті, що написані, як "максимальний обсяг державного замовлення) на значну кількість освітніх пропозицій державних вишів, то тепер їх буде 3 в державному і 2 в приватному. І місця для квотників будуть в обох випадках.
Ото такэ
Для Якось так: Пока в украинских университетах будет такое большое количество разнообразных льготников-толку от этого образования не будет.Я считаю,что главный критерий поступления-это успеваемость абитуриента.И ничего другого,только успеваемость.И мотивация.Как в университетах европы и США.Странно было бы в МИТе видеть поступивших с плохими оценками,потому,что они льготники.Кому потом нужны будут такие инженеры-никому.А наша совковая система каждый год выпускает армию абсолютно некомпетентных выпускников,которые не находят себя в профессии.И насчет буджэта-нет возможности финансировать такое обучение в должной мере-уберите его,сделайте платным высшее образование.
Якось так
Для Ото такэ: власне і я про те ж. Я зовсім не розумію, коли дитина йде вчитися на якусь спеціальність з балом, який нижчий на 30/40/50 від прохідного. І це не тільки квотники але й контрактники. Ну це впершу чергу дитині буде надзвичайно важко вчитися, навіть на трійки. Минулого року, відслідковуючи ситуацію з вступом сина, дуже дивувався, як можна відправити дитину, що отримала 105 балів на ЗНО з англійської мови вчитися на англійську філологію та переклад. На цій спеціальності і з 170 важко. І це платити чотири роки за щоденні муки, бо спеціальність модна. Впевнений, що такі приклади є й на інших спеціальностях.
Коментувати
Юлія
Не зовсім зрозуміло. Якщо заклад приватний, то є власник, який вкладає гроші у цей заклад та отримує прибуток. Тобто будується ще одна схема відмивання коштів?
Сергій
Підтримую! Гарний Європейський принцип. Це виведе всі ВНЗ на рівні конкурентні умов, що позитивно відобразиться на якості надаваємих послуг.
Торба
Спочатку нехай попадуть у рейтинги. Тоді побачимо!
Іван Петрович
Підтримую! Приватні ВНЗ більш мобільні й самостійні щодо розв’язання питань з навчальними програмами, аніж державні заклади. Державні ж – інертні, не можуть швидко адаптуватись до змін на ринку праці та потреб сучасного суспільства. Приватні швидше впроваджують інноваційні методики навчання, стрімкіше реагують на зміни потреб ринку праці, пристосовуючи до них навчальний процес. В приватних ВНЗ більше годин спрямовано на практику, активніше співпрацюють з роботодавцями, маючи свій пізнаваний бренд на ринку освіти. 100% - ПІДТРИМУЮ!
Олена
Підтримую! За Конституцією, усі суб’єкти права власності рівні перед законом! Приватні виші проходять ті ж ліцензування й акредитації освітніх програм, що й державні. В разі прийняття законопроєкту буде справедливий підхід.
небайдужий
Що робиться в державі. Освіту остаточно знищують. А ми спостерігаємо. НЕВЖЕ ПРЕЗИДЕНТ ЧИ ЙОГО РАДНИКИ ЦЬОГО НЕ РОЗУМІЮТЬ? ЩО ДАЛІ... МОН ПРОСНІТЬСЯ!
Шахов
Диво дивнеє !! Державні вузи готують всі спеціальності, на багато краще , ніж приватні! Погляньте на всі рейтинги... В краіні сотні зайвих університетів. Але ж звідки ця ініціатива дурна про право приватних отримувати кошти від держави? Відповідь проста- економічний бізнес інтерес , реалізований депутами , багато яких виховані на грантах іноземних держав, особливо соросом. А ініціатор- католицький університет та Крок, Європейський університети.Провела це пані Гриневич...
Ірина
Безумовно підтримую! Фактично у державних вишах викладають ті ж викладачі, що у приватних, а умови отримання ліцензій одні. То чому ж бюджетні місця отримують лише державні? Таке рішення, безумовно, створить рівні умови для вишів з різною формою власності.
Олександр
Повинна. Є ситуації, коли територіально, приватні заклади знаходяться ближче від державного. Витратна частина сімейного бюджету не завжди може витримати транспортні витрати, проживання, та і втрачається багато часу. Особоиво заочникам.
Шевчук
Для Олександр: приватні вузи - це заробітчани і обманщики.
Коментувати
Микола
Підтримую повністю. Нарешті всі вузи будуть в рівних умовах. І ми зможемо здійснити реформу іищої освіти у відповідеості до потреб роботодавців.
Іванковичі
Для Микола: маупи , кроки- це шарашки , контори обману!
Коментувати