В Україні створено Раду з питань розвитку вищої освіти

Президент підписав указ про створення Ради з питань розвитку вищої освіти в Україні

В Україні створено Раду з питань розвитку вищої освіти

За результатами зустрічі з керівниками провідних закладів вищої освіти, що відбулась 2 червня, Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення Ради з питань розвитку вищої освіти в Україні.

Про це йдеться у повідомленні Офісу Президента України.

За словами Володимира Зеленського, завданнями Ради з питань розвитку вищої освіти, серед іншого, будуть удосконалення якості та змісту вищої освіти в Україні, підготовка пропозицій для вдосконалення законодавства в цій галузі, зокрема щодо фінансової автономії закладів вищої освіти, механізму залучення приватних інвестицій та розвитку державно-приватного партнерства.

Згідно з указом, Кабінет Міністрів має розробити та затвердити до 1 листопада поточного року стратегію розвитку вищої освіти на 2021 – 2031 роки.

«Ми повинні сформувати чіткі цілі та готувати конкурентоспроможних фахівців – відповідно до потреб української економіки. Визначити, якими професіями ринок перенасичений, а які, навпаки, будуть гостро затребувані в майбутньому», – зауважив Президент.

Також до 1 грудня цього року Кабмін має затвердити державну програму відновлення та розбудови мережі гуртожитків для проживання студентів.

«Студентські гуртожитки мають бути сучасними, комфортними, а головне – в достатній кількості для потреб іногородніх студентів», – наголосив Володимир Зеленський.

Крім того, уряд та Інститут стратегічних досліджень разом з Національною академією педагогічних наук України до 1 вересня 2020 року мають розробити та затвердити державну програму розвитку науково-дослідницької інфраструктури в Україні та план заходів щодо популяризації природничих наук і математики.

«Україна – це земля винахідників та першовідкривачів, визнаних усім світом. У нас повинні з’явитися нові Сікорські, Корольови та Вернадські. Для цього маємо розвивати наукову діяльність у вишах, розбудовувати науково-дослідницьку інфраструктуру, зокрема галузеві лабораторії. Не може бути успішною країна, яка пропонує науковцю тільки стілець, аркуш паперу й ручку. Це треба змінювати», – переконаний Президент.

Також до 1 вересня поточного року уряд має розробити план заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

«Це дасть і важливі для економіки надходження, і сприятиме встановленню міцних міждержавних зв’язків», – наголосив Володимир Зеленський.

Згідно з указом, керівник Офісу Президента України має у двотижневий строк подати проект положення про Раду з питань розвитку вищої освіти в Україні та пропозиції щодо її персонального складу.

«Хочу наголосити, що ми не зосереджені лише на вищій освіті. Найближчим часом ми проведемо зустрічі з представниками дошкільної, середньої та професійно-технічної освіти й разом визначимо шляхи розвитку та вдосконалення цих рівнів», – зауважив глава держави.

Освіта.ua
03.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
НеНПП
Ще одна рада з питань... Вивчатимуть можливість запровадження (посилення, активізації, розширення, поглиблення тощо. А можливостей нема, вибачте. Що зробиш. Ми хотіли.
Чернігів
Як взвили соросята, як затурбувалися грантоіди - не з їхнього кодла хочуть обрати міністра. А пріснопамятна Совсун звинуватила Сергія Шкарлета, що він слабо знає дитсадки. А що знає ця Совсун??де робив СТадний чи Новосад? Навіжена пасія... І при чому тут вибори . Студента сучасного ніхто не примусить голосувати ні за кого! А освіту потрібно рятувати! Зупиняти ці безкінечні дурні реформи ... Зе хоче допомогти, але братія біснується.
3фк
Для Чернігів: не хвилюйтесь, реальних реформ вищої освіти не буде. Бо українські ректори не потянуть реформ хоча б польського зразку, не кажучи про санацію науки, яку зробила ФРН у свій час. Болото йтиме своїм незворотнім шляхом як і всі попередні 27 років. Лозунги і імітація будуть понад усе!
Дмитро
Бля, знову ви із своїм шкарлупою. Ще раз скажу, що Дж. Сорос ніякого відношення немає, крім того що дав гроші, які розкрали у владі й це зробили риги такі ж, як і твоя шкарлупа.
Дмитро
За власними словами, 2004 і 2010 року підтримував на президентських виборах Віктора Януковича, співчував Партії регіонів. Балотувався до Чернігівської обласної ради від цієї партії в Деснянському районі Чернігова на місцевих виборах того ж року. Був обраний депутатом Чернігівської облради в канденцію 2010–2015 років. У 2015 році балотувався до Чернігівської обласної ради як представник Блоку Петра Порошенка, але вибори програв. З однієї і тої ж банди.
Коментувати
 -
Тут діло радше підготовкою до виборів попахує, а вища освіта, а тим більше університетська наука їх в дійсності цікавить мінімально ... технологи від партії нинішньої влади сподіваються через ректорів заручитись можливістю агітувати серед студентства, а отже, заручитись підтримкою студентської молоді на виборах ...
Дмитро
Ви там що курите? На мої звернення кидають відмову, а самі беруть деякі елементи і втілюють. Можуть нормально прочитати чи ні, а не писати відмови?
рівень зарплат
І хто це все буде "тянути"? кандидати-доценти на 7200 ставки плюс 15% надбавки за дисертацію (однакова надбавка як у "технарей", так і економістів; це до "заходів щодо популяризації природничих наук і математики") та плюс 25% за доценство (якщо пощастить), мінус податки, на руки 8000 грн.? доктора-професора також недалеко відірвались; і "готувати конкурентоспроможних фахівців" для країни та ще й для іноземного дядечка?..
Как то так
Для рівень зарплат: блин,я думала,что в академиях и универах зарплаты выше школ. А сколько нагрузка на обычного преподавателя?
рівень зарплат
Для Как то так: загальне річне навантаження на НПП 1540 годин, з них 600 годин (по максимуму) - це "горлові", усе інше - методична, наукова, організаційна робота (і все "інше" за власний кошт). Для правди, забув про 11% доплати за постановою Гройсмана для НПП (можуть зняти в будь-який момент), і про доплату за вислугу років, проте у канд.-доцента, який працює на повну ставку зі всіма надбавками та вислугою років більше 20-ти років виходить максимум "чистими" 11000.
Как то так
Спасибо Мало за такой опыт м нагрузку....теперь понятно почему так много вакансий в внз,почти каждая кафедра нуждается в комплектации...
Коментувати