МОЗ змінить підхід до підготовки лікарів

Відомство змінить процедури зарахування, проходження і закінчення інтернатури випускниками вишів

МОЗ змінить підхід до підготовки лікарів

Міністерство охорони здоров'я має намір змінити процедури зарахування, проходження та закінчення інтернатури випускниками закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку фахівців галузі охорони здоров’я. Відповідний проект наказу відомства «Про затвердження Положення про інтернатуру» оприлюднений для громадського обговорення.

У Мінохорониздоров'я наголошують, що проект документа розроблено з метою виключення невластивих функцій центрального органу виконавчої влади.

Основні положення проекту наказу передбачають створення умов для справедливого розподілу випускників закладів вищої освіти для проходження інтернатури, зокрема, запуск електронної процедури розподілу випускників.

Також МОЗ перестане виконувати невластиві для себе функції – погодження для переведення/звільнення більше не надаватиметься міністерством. Такі випадки врегульовуватимуться закладами вищої освіти та відповідною базою стажування інтерна.

Окрім цього, проектом нового Положення про інтернатуру закладено підґрунтя для фінансового забезпечення інтернатури – визначено складники витрат на програму підготовки в інтернатурі, затверджуються вимоги до баз стажування для кожної окремої спеціальності, затверджується новий перелік спеціальностей, який скорочено до 13 основних спеціальностей, затверджується перелік спеціальностей та строки підготовки в інтернатурі, затверджується форма типового договору про проходження інтернатури на базі стажування.

Документом визначено перелік компетентностей, які повинен набути лікар-інтерн за період проходження програми інтернатури.

Зауваження та пропозиції приймаються Директоратом освіти, науки та кадрів МОЗ впродовж одного місяця з дня оприлюднення у письмовій або електронній формі на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 або e-mail: viktkovach@gmail.com.

Освіта.ua
20.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ВАСИЛЬ
Повна дурня .все як в Україні.Народ тікайте вас хочуть загнати в ярмо.Після 10 років навчання у вас буде зарплата 4000 грн .і то 1/2 ставки