Програми вишів зможуть акредитувати іноземні агентства

Держава визнаватиме акредитацію освітніх програм у вишах, зроблену іноземними агентствами

Програми вишів зможуть акредитувати іноземні агентства

Відтепер держава визнаватиме акредитацію освітніх програм в українських вишах, зроблену низкою іноземних агентств. За інформацією Міносвіти, відповідний перелік агентств був затверджений на засіданні Кабінету Міністрів.

Зокрема, студентам, які навчались за акредитованими цими організаціями програмами, видаватимуть диплом державного зразка.

У МОН зазначають, що затверджений перелік дозволить вишам, які виявили бажання визнати освітні програми за певними спеціальностями, звертатись до перевірених та доброчесних установ. Отримані від них сертифікати вони надалі зможуть безперешкодно визнати в Україні.

Така сертифікація є добровільною і стосуватиметься як державних і комунальних, так і приватних закладів.

Агентства, зазначені в українському переліку, попередньо увійшли до Європейського реєстру забезпечення якості вищої освіти (EQAR). До нього належать установи, які дотримуються загального набору принципів забезпечення якості освіти в Європі. Серед країн, у яких діють такі агентства, - Швейцарія, Португалія, Іспанія, Хорватія, Німеччина, Франція, Австрія, Фінляндія та інші.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, у законі «Про вищу освіту» чітко виписана процедура акредитації освітніх програм - строки розгляду документів, які виші подають до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, термін дії сертифіката про акредитацію, підстави для його переоформлення.

«Однак однією з вимог закону є також визнання сертифікатів про акредитацію, виданих профільними іноземними агентствами. Прийняте наразі урядом рішення дозволяє нам стверджувати, що ця норма закону є реалізованою у повному обсязі», - пояснила Лілія Гриневич.

Надалі планується, що МОН здійснюватиме щорічний моніторинг Європейського реєстру та, за потреби, вноситиме зміни до затвердженого переліку.

Освіта.ua
11.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів