В Україні створили Нацагентство кваліфікацій

Планується, що робота агентства гармонізує українську та європейську системи рівнів кваліфікацій

В Україні створили Нацагентство кваліфікацій

В Україні створено Національне агентство кваліфікацій. Відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів.

Планується, що функціонування агентства дозволить гармонізувати українську та європейську системи рівнів кваліфікацій, орієнтувати систему освіти на потреби ринку праці, а також визнавати результати неформального та інформального навчання.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, до сьогодні в Україні не було єдиної інституції, яка реалізувала б державну політику в сфері кваліфікацій. Ця робота була розпорошена між різними відомствами та соціальними партнерами, що значно уповільнює та ускладнює прийняття рішень.

«Водночас зараз нам треба провести серйозну роботу зі створення та забезпечення роботи Національної системи кваліфікацій, де будуть відображені єдині чіткі підходи до рівнів освіти та кваліфікацій в Україні», – пояснює міністр.

Вона також відзначила, що це стосуватиметься не тільки формального навчання, а й неформального та інформального, наприклад освіти дорослих, а також кваліфікацій, отриманих за кордоном. Завдяки цьому буде створено механізм для визнання такого навчання чи кваліфікацій.

Також єдина система кваліфікацій дозволить спростити процес визнання української освіти в ЄС та інших країнах, що є важливим кроком до інтеграції нашого освітнього простору в європейський.

В агентство входитиме 12 членів – по два від МОН, Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку й по три від роботодавців та профспілок.

Персональний склад агентства затверджуватиме Кабінет Міністрів. Члени НАК призначатимуться на три роки з можливістю працювати два строки.

Забезпечувати діяльність Національного агентства кваліфікацій буде секретаріат, до якого буде включено близько 60 осіб.

Освіта.ua
05.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів