У МОН кажуть, що НАЗЯВО запрацює в 2019 році

Розпочався конкурс до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

У МОН кажуть, що НАЗЯВО запрацює в 2019 році

1 жовтня розпочався прийом документів на участь у конкурсі до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

У Міністерстві освіти зазначають, що Національне агентство має взяти на себе більшу частину регуляторних та контрольних функцій із забезпечення якості вищої освіти.

За словами заступника міністра освіти і науки Юрія Рашкевича, агентство проводитиме акредитацію закладів освіти та освітніх програм, атестацію наукових кадрів, акредитацію спеціалізованих вчених рад, братиме участь у розробці стандартів вищої освіти тощо.

«Як і в країнах Європейського простору, це має бути потужна експертна організація, що сформує чітку та зрозумілу систему оцінки якості та наглядатиме за тим, щоб всі «гравці» дотримувалися єдиних правил. Нам прикро, що роботу агентства не вдалося запустити ще в 2016 році, згаяно багато часу. Але зараз, коли новий закон «Про освіту» наказав нам це робити «з чистого аркушу», ми сподіваємося швидко пройти всі процедури та дати старт агентству вже на початку 2019-го», – зазначив Юрій Рашкевич.

Він також висловив сподівання, що насамперед Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти стане ключовим гравцем у системі зовнішнього забезпечення якості вищої освіти, а також містком між вищою освітою та ринком праці.

До складу Нацагентства мають увійти 23 члени: 3 представники роботодавців, 2 студентів вишів, не менш ніж по одному представнику від НАН, національних галузевих академій наук, закладів вищої освіти державної, комунальної та приватної форми власності.

Щоб взяти участь у відборі, потрібно надіслати пакет електронних (сканованих) копій документів на електронну адресу t_panchenko@mon.gov.ua.

Перелік документів

Освіта.ua
01.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів