![]() |
За словами міністра, академічна свобода та автономія вишів є основою реформи |
Нерідко виші не готові відповідати за якість освіти, - Гриневич
Академічна свобода та автономія закладів вищої освіти є основою пропонованих реформ, однак готовність університетів до автономії виявилася дуже складною у реалізації. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, виступаючи на Конференції міністрів освіти Європейського простору вищої освіти, що відбулась у Парижі.
За її словами, попри виклики, Україна модернізує систему освіти на всіх рівнях. Три системні закони були прийняті протягом 2014-2017 рр. – закон «Про вищу освіту», закон «Про наукову та науково-технічну діяльність» і рамковий закон «Про освіту».
«З того часу ми працюємо над реалізацією цих всеосяжних законів одночасно. Академічна свобода та автономія закладів є основою пропонованих реформ. Однак я визнаю – припущення про готовність університетів до цієї автономії виявилося дуже складним у реалізації. Нерідко університети не готові до відповідальності за якість вищої освіти, яку вони надають. Зміна свідомості з авторитарної культури зобов'язання до культури відповідальності та проактивності потребує злагоджених зусиль усіх учасників процесу. На жаль, такі речі не відбуваються за одну ніч. Я знаю, що свого часу ваші країни також відповідали на подібні виклики, коли впроваджували системні зміни», – зазначила Гриневич.
Міністр також підкреслила, що головна мета України в сфері вищої освіти – створити якісні внутрішні та зовнішню системи забезпечення якості вищої освіти.
Освіта.ua
25.05.2018