Фахівці пропонують скасувати заочну юридичну освіту

У МОН констатують катастрофічне зниження рівня вимог до студентів, особливо до заочників

Фахівці пропонують скасувати заочну юридичну освіту

Заочна форма підготовки юристів в Україні може зникнути. Таку норму передбачає робочий варіант Концепції вдосконалення юридичної освіти для фахової підготовки правника, яка була обговорена під час засідання спеціально створеної групи при Міносвіти.

"Давайте чесно скажемо – у нас катастрофічно знизився рівень вимог до студентів, особливо до заочників. І це не тільки проблема юридичної освіти. Той рівень вимог та контролю, який є на заочній формі, не дає нам можливості говорити про перспективу отримання якісної юридичної освіти в такому форматі", - зазначила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

Також, під час засідання, було обговорено ще одну революційну пропозицію – обмеження кількості контрактних місць у ВНЗ.

У МОН зазначають, що експерти пропонують встановити максимальний поріг – щоб гранична чисельність контрактників не перевищувала обсяг місць держзамовлення.

Таким чином, спочатку формуватиметься держзамовлення – його обсяг ставатиме орієнтиром для визначення кількості контрактників.

За словами фахівців, зараз університети використовують попит на юридичні спеціальності для заробітку, приймаючи абітурієнтів з вкрай низькими балами ЗНО. Подібне ставлення дискредитує професію і може призводити до зменшення якості освіти, тому потреба у механізмі, який би допоміг вирішити ці проблеми, виник вже давно.

У Міністерстві освіти також повідомили, що це не остаточний перелік змін, оскільки робота над концепцією ще триває.

В робочу групу, що працює над Концепцією вдосконалення юридичної освіти для фахової підготовки правника, входять представники Міністерства освіти і науки, Міністерства юстиції України, Вищої ради юстиції, Асоціації правників України, проекту USAID "Справедливе правосуддя", Координатора проектів ОБСЄ в України та юридичних факультетів українських вишів.

В основу кваліфікаційного іспиту для правників планується покласти пілотний проект вступу на магістратуру за спеціальністю "Право", що відбувався цього року, і був проведений за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.

Освіта.ua
08.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
pasufik
Повністю згоден з автором, що юридична освіта у нас дискредитована, але не самою формою навчання, а ВУЗами, які перетворилися у кормушки для ректорів і чиновників. Бажання обмежити доступ громадян до юридичної освіти є неправомірним і свідчить про інтелектуальне безсилля чиновників. Якщо іспити прийматиме атестаційна комісія ВУЗу у складі 5 чоловік( 2 незалежних) студенту не вдасться домовитися при позитивну оцінку і проходитумуть далі тільки здібні та працьовиті. Хто хоче пса вдарити, завжди знайде палицю для цього!
Капаліка
Нісенітниця. Є ліцензований обсяг, є держзамовлення. Держзамовлення формується рейтинговим списком абітурієнтів. ліцензований обсяг МОН само визначило під час ліцензування (акредитації) спеціальності як максимальну кількість осіб, яку виш може навчати одночасно на кожному курсі. Якщо відсторонитись від законності тієї безглуздої ідеї, то при держзамовленні 2 особи прийняти 2-х контрактників, то яка якість освіти буде у групі чисельністю у кілька разів нижче порогу рентабельності? Далі - чим правнича освіта відрізняється від технічної або економічної (знов таки якщо відсторонитись від ліцензованих обсягів, які МОН само і затверджує)? Це не революціонери, а якісь саботажники або просто бовдурі, які отримали право галасувати на усю країну...
Kalmar
Ну разве не идиоты? Вначале говорят пусть теперь вузы сами определяют программы и прочя прочая, пусть сами зарабатывают и тд. урезали бюджет на освиту, теперь еще урезают возможность вузам зарабатывать.... По поводу качества освиты - так рехфарматоры сами же говорили - все по своим местам расставит рейтинг и конкуренция. А н-не. Оказалось что то не так.
Родион
Вже 25 років як заочна освіта перетворилася в банальну продажу дипломів. При СРСР всі заочники, як правило, вже працювали по спеціальності. В школах це були вчителі після училищ, піонервожаті, лаборанти і т.д. Здобуваючи одночасно спеціальність і досвід, вони ставали хорошими спеціалістами. Тепер базарний торгаш навчається в педагогічному. Запитую, чому не в торгово-комерційному? Там дорого! Зрозуміло, що вчителя з продавця не вийде, але директор, чи начальник відділу... Все можливо в системі освіти, де діють закони базару, що добре засвоєні заочником.
Лена
Я не розумію, чому стільки галасу стосовно юридичної освіти? А педагогі? Чому екзамен у форматі ЗНО на 5 курс повинні здавати тільки юристи? А медики?
медик
Для Лена: а медики вже давно здають (причому тричі: після 3 і 6 курсу та після інтернатури), можете за ними не ховатися.
Олег Грица
Для медик: і юристи здають. щоб стати суддею, нотаріусом, адвокатом всі здають екзамени. без них ніяк.
Коментувати
Roman
Заочну форму не потрібно скасовувати. Потрібно закривати у навчальних закладах ті спеціальності, викладання яких на належному рівні навчальний заклад не може забезпечити. Або, як варіант, відмовитися від диплома "державного зразка" і повністю перейти на університетські дипломи, тоді ці спеціальності, а то й навчальні заклади, закриються самі, бо з дипломом цього закладу просто на роботу не братимуть (із "державним" так не можна, бо держава, видаючи державний диплом, начебто, гарантує мінімально необхідну якість підготовки), і, відповідно, вступати на навчання ніхто не буде. Тоді навчальні заклади самі будуть зацікавлені у тому, щоб не видавати диплом тим, хто не отримав мінімально необхідний рівень підготовки.
вчитель
не робочІй, а робочИй. Панове освітяни! Звертайте увагу не те, як Ви пишете(((((((((
Олег Грица
Для вчитель: я так спостерігаю і все таки не розумію мінусів як і автора допису. читав не раз і все таки не знайшов в тексті помилку. можлво виправили. тоді чого мінусувати?
Коментувати
Олег Грица
давайте рахувати колись було 4 (ЧОТИРИ!!!!!) юридичні вузи на Україні - Харків, Київ, Львів Одеса, без врахування школ міліції. у Львові в 1988 р. приймали 120/30 на денний/вечірний стаціонар. заочну не знаю - упускаю. всього 150 місць на Західну Україну. Цього року у Львові приймають юристів на 1200 місць ( ЛНУ - 500, ЛП - 300, ЛДУВС 210 без бюджету, ЛТЕУ 80 ЛНУВМБ -60, ЛУБП -50 це що я знаю)! крім того в кожному обласному центрі також випускаються юристи. от і рахуйте фахівці. скасовувати заочну форму (а дехто дійсно іде працювати щоб оплатити цим же вузам своє навчання) чи зменшувати роздані, розкидані і надуті місця? і це не тільки стосується юристів. міжнароде право - в аграрному вузі (як? випусників будуть відправляти в Америку чи Расєю кукурудзу садити?). у фізкультурному - готельно-ресторанна справа і т.д. реформатори грьобані. пані Гринкевич!!!! робіть щось. у Вас є можливість і розум для цього. залучайте спеців а не "заробітчан" для такої роботи.
Kalmar
Для Олег Грица: Олеже, де ви знайшли Мижнародне право в аграрному вузи? Всього по украини 8 вузив готовлять по МП. Можете подивитись на вступ.инфо чи абит. пошук
Коментувати