Агентство з якості вищої освіти запрацює восени

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти розпочне роботу восени 2016 року

Агентство з якості вищої освіти запрацює восени

27 липня Кабінет Міністрів України врегулював необхідні питання, пов’язані з початком роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти – вніс зміни до статуту, затвердив персональний склад, визначив граничну чисельність та штатний розпис. Відповідні постанови були прийняті під час засідання уряду.

"Нам дуже важливо запустити роботу НАЗЯВО якнайшвидше, тому що саме цей незалежний орган є вкрай важливим для реформування вищої освіти України. Прийняті постанови дозволять розпочати роботу Нацагентства вже цієї осені", - пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Відповідно до закону "Про вищу освіту", НАЗЯВО мало розпочати свою діяльність у вересні 2015 року. Однак, за результатами виборів до складу Національного агентства потрапили особи, що підпадають під дію Закону "Про очищення влади".

"Я хочу зауважити, що відповідно до закону було обрано 25 членів Нацагентства. Однак, за цей час було прийнято зміни до закону "Про вищу освіту", який передбачив, що до складу НАЗЯВО не можуть входити особи, які підпадають під дію частин третьої та четвертої Закону України "Про очищення влади". До Нацагенства було обрано 2 людини, які підпадають під цей закон. У зв’язку з цим МОН подає Кабінету міністрів не 25, а 23 особи на затвердження складу нацагенства", - зазначила Лілія Гриневич.

Протягом шести місяців з початку роботи НАЗЯВО - поки воно набуватиме повноважень - Акредитаційна комісія розглядатиме акредитаційні справи та прийматиме рішення про видачу сертифікатів про акредитацію. Таке рішення ухвалили для того, щоб дати Нацагенству повноцінно розпочати роботу та плавно перебрати на себе усі необхідні повноваження.

Як відомо, до повноважень НАЗЯВО входить формування вимог до системи забезпечення якості вищої освіти, розробка положення про акредитацію освітніх програм, проведення ліцензійної експертизи щодо можливості видачі ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти та інше.

Освіта.ua
27.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
bundeswehr
Якщо з власної ініціативи (на громадських починаннях) нехай працює. Якщо ж це чергова "дюрка", через яку можна витягувати гроші з платників податків, то ідіть нахер.