Рекомендації щодо нових стандартів вищої освіти

МОН введено в дію Методичні рекомендації щодо розроблення стандартів вищої освіти

Рекомендації щодо нових стандартів вищої освіти

Міністром освіти і науки підписаний наказ, яким затверджено та введено в дію Методичні рекомендації щодо розроблення стандартів вищої освіти.

Затвердженими рекомендаціями визначено, що стандарт вищої освіти є сукупністю вимог до змісту та результатів освітньої діяльності вищих навчальних закладів і наукових установ за кожним рівнем вищої освіти в межах кожної спеціальності.

Стандарти вищої освіти розроблятимуться для кожного рівня вищої освіти в межах кожної спеціальності, а також відповідно до Національної рамки кваліфікацій (НРК).

Розроблені стандарти використовуватимуться для визначення та оцінювання якості змісту та результатів освітньої діяльності вищих навчальних закладів або наукових установ.

Вищий навчальний заклад або наукова установа на підставі освітньої програми за кожною спеціальністю має розробляти навчальний план, який визначатиме перелік та обсяг навчальних дисциплін у кредитах ЄКТС, послідовність вивчення дисциплін, форми проведення навчальних занять та їх обсяг, графік навчального процесу та форми поточного і підсумкового контролю.

Стандарти вищої освіти за кожною спеціальністю розробляє центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки з урахуванням пропозицій галузевих державних органів, до сфери управління яких належать вищі навчальні заклади, і галузевих об’єднань організацій роботодавців та затверджує їх за погодженням із Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

«Нові стандарти вищої освіти є наступним поколінням стандартів і замінюють собою Галузеві стандарти вищої освіти (ГСВО), які розроблялись у 2002 – 2014 роках відповідно до законодавства. Стандарти базуються на компетентісному підході і поділяють філософію визначення вимог до фахівця, закладену в основу Болонського процесу та в міжнародному Проекті Європейської Комісії «Гармонізація освітніх структур в Європі» (Tuning Educational Structures in Europe, TUNING)», - йдеться у документі.

Методичними рекомендаціями щодо розроблення стандартів вищої освіти також визначені основні терміни та структура стандарту.

Освіта.ua
03.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павлик Морозов
НЕ ЗАБУДЬТЕ В СТАНДАРТЫ - СТАНДАРТЫ ДЛЯ ОБЩЕЖИТИЙ УНИВЕРСИТЕТОВ ЗАЛОЖИТЬ))совковое "студент,как собака, чем хуже будка тем преданей" отжил свое. Когда наступит время, что украинский студент будет учиться..с первых дней, а не бегать в поиске квартиры, общаги...унижаясь за свои же деньги,чтобы не выгнали с загаженой, холодной общаги.
Гость
"Автономии" в вузах все больше и больше. Чем больше говорят о свободе, тем ее меньше.
Sergiy
Для Гость: непутай понятия стандартов и автономии
Коментувати