Якість освіти контролюватиме люстрований чиновник

Виші делегували у Агентство із забезпечення якості вищої освіти люстрованого чиновника

Якість освіти контролюватиме люстрований чиновник

До Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти обрали люстрованого керівника ВАКу Віктора Бондаренка. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Відповідне рішення було ухвалене під час з’їзду вищих навчальних закладів державної форми власності.

За словами Інни Совсун, таке рішення дискредитує університетську громадськість.

"Ну що я вам скажу, спроба реваншу була очікувана. Рекомендую уважно подивитись, які університети кого висували в члени НАЗЯВО. Щоб зовсім розвіялись ілюзії - Драгоманова, КПІ.... Думаю, що більшої дискредитації думки університетської громадськості у будь-яких подальших обговореннях реформування вищої освіти годі і придумати....", - зазначила перший заступник міністра.

"Проблеми, котрі накопичувались десятиліттями, не можливо виправити одномоментно. І їх не можливо виправити без активізації прогресивної частини університетської громади... Але без паніки. Є шляхи вирішення і цієї проблеми", - наголосила Інна Совсун.

Як відомо, основним завданням діяльності Національного агентства буде реалізація державної політики у сфері забезпечення якості вищої освіти.

Агентство формуватиме вимоги до системи забезпечення якості вищої освіти, розроблятиме положення про акредитацію освітніх програм, аналізуватиме якість освітньої діяльності вищих навчальних закладів. Також відомство буде проводити ліцензійну експертизу, готувати експертні висновки щодо можливості видачі ліцензії на провадження освітньої діяльності, погоджувати стандарти освітньої діяльності та стандарти вищої освіти за кожною спеціальністю тощо.

Національне агентство складатиметься з двадцяти п’яти членів. Два члени делегуватимуться Національною академією наук та по одному – від національних галузевих академій наук; тринадцять членів представлятимуть виші державної, комунальної та приватної форми власності; три члена представлятимуть всеукраїнські об’єднання організацій роботодавців; два – органи студентського самоврядування.

Освіта.ua
08.06.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів