Систему розподілу держзамовлення буде змінено

Нова система розподілу має стимулювати кращих абітурієнтів обирати найкращі університети

Систему розподілу держзамовлення буде змінено

У 2016 році передбачається, що міністерства, які є замовниками, розподілятимуть до 80 % державного замовлення, а решта – 20%, додаватиметься тим, де навчатимуться найбільш підготовлені абітурієнти. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун в ході круглого столу "Вступна кампанія 2014" під час обговорення системи розподілу державного замовлення.

За словами Інни Совсун, у процесі реалізації такої системи розподілу державного замовлення необхідно вирішити концептуальне питання, яким чином стимулювати процес вибору кращим абітурієнтом кращого вищого навчального закладу.

"В Законі "Про вищу освіту" закладено, що сильний абітурієнт сам обере сильний університет, але всі усвідомлюють, що зараз існує попит на не якісну освіту, і сильніші абітурієнти підуть по найменшому шляху спротиву, де простіше й легше отримати диплом", - зазначила перший заступник міністра.

На думку Совсун, абітурієнти часто не мають об’єктивної інформації про якість підготовки у вищих навчальних закладах. Зокрема, більшість з них обирає ВНЗ за брендом: через імідж, який створено у пресі, або за словами знайомих.

Як зазначила перший заступник міністра, суспільство повинно працювати над шляхами мотивації абітурієнтів більш прискіпливо ставитися до інформації щодо університету, який вони обирають.

Також вона нагадала, що за два роки, що залишились до впровадження нової системи розподілу державного замовлення, університетам необхідно вирішити питання, як привабити найбільш підготовлених абітурієнтів.

"Університети повинні змінити тактику. Замість того, щоб заробляти гроші за рахунок кількості студентів, треба навчитися заробляти за рахунок наукових досліджень", - підкреслила Інна Совсун.

Освіта.ua
07.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
сапсаній
що нам Закон, ми самі Закон і вище Закону. Якось би читали що написали? Ось прийняли закон, а впровадження немає абсолютно. Треба було одразу сказати, це не законопроект, а законофантазія.
Walter
Таке враження, що Совсун не читала положень нового закону про Освіту і городить маячню. Хоча це тепер норма для нового керівництва Міністерства освіти!
DOCENT
Текст коментаря суперечить тексту перехідних положень Закону. 13) до 1 січня 2016 року розміщення державного замовлення у розмірі 80 відсотків загального обсягу державного замовлення для підготовки фахівців ступеня бакалавра здійснюється у вищих навчальних закладах незалежно від форми власності на основі показників розміщення державного замовлення минулого року в розрізі навчальних закладів за відповідними спеціальностями та пропозицій вищих навчальних закладів. Розміщення державного замовлення решти 20 відсотків загального обсягу державного замовлення здійснюється у вищих навчальних закладах незалежно від форми власності відповідно до результатів конкурсу поточного року, що визначається середнім конкурсним балом вступників на навчання за ступенем бакалавра за відповідною спеціальністю на момент завершення прийому заяв до вищих навчальних закладів;
Лидия
Уважаемая зам.министра образования! В связи с военным положением фактически значительно сокращено количество бюджетных мест в вузах.И если выпускники школ ещё "проскакивают" по ЗНО, то на магистратуре в этом году фактически хорошо "поработали" , посмотрите, кто прошёл на бюджет в юракадемии в Харькове:двоешники и троешники, те которые заплатили, и те, которые в бюджете не нуждаются, т.к. их папы ограбили неньку Украину и дальше продолжают тянуть из бюджета, а мы потом приходим в суды и требуем честных судей, прокуроров, где их взять, если со студенческой скамьи всё покупается.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!