Спроби прийняти закон тривали понад 5 років

1 липня 2014 року, Верховна Рада України ухвалила Закон «Про вищу освіту» №1187-2

Спроби прийняти закон тривали понад 5 років

Спроби прийняти закон тривали понад 5 років. За ці роки законопроект став більш виваженим і системним, відзначила голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич, виступаючи у Парламенті.

Гриневич зазначає, що остання його редакція пройшла широке громадське обговорення і Комітет спромігся досягнути консенсусу у тисячах пропозицій від академічного середовища, роботодавців й студентства.

«Ми отримали шанс відкрити новий етап у розвитку вищої освіти України. В Угоді про Асоціацію у розділі «Вища освіта» саме входження до європейського освітнього простору і забезпечення механізмів долучення до Болонського процесу є вимогою для України. Україна обрала свій шлях – підписала угоду про Асоціацію, і прийняття цього закону є запровадженням дієвих механізмів для входження України в європейський освітній простір», – наголосила народний депутат.

Так, закон встановлює основні правові, організаційні, фінансові засади функціонування системи вищої освіти, створює умови для посилення співпраці державних органів і бізнесу з вищими навчальними закладами на принципах автономії вищих навчальних закладів, поєднання освіти з наукою та виробництвом з метою підготовки конкурентоспроможного людського капіталу для високотехнологічного та інноваційного розвитку країни, самореалізації особистості, забезпечення потреб суспільства, ринку праці та держави у кваліфікованих фахівцях.

Освіта.ua
02.07.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Kostik
Стає лячно, коли починаю думати про те, скільки буде спроб цей закон увести в дію...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!