IT-освіта: опубліковано «Рейтинг вишів DOU 2019»

Рейтинг присвячено якості освіти в українських закладах вищої освіти на IT-спеціальностях

IT-освіта: опубліковано «Рейтинг вишів DOU 2019»

У квітні-травні 2019 року на сайті DOU.UA відбулося щорічне опитування студентів та випускників IT-спеціальностей за результатами якого складено «Рейтинг вишів DOU 2019».

Як і у попередні роки опитування було присвячене якості освіти в українських закладах вищої освіти на IT-спеціальностях та охопило 3038 нинішніх і колишніх студентів українських вишів, які зараз працюють в ІТ-галузі.

Мета дослідження — оцінити якість навчання на ІТ-напрямках у різних вітчизняних закладах вищої освіти та визначити їхні сильні та слабкі сторони за оцінками студентів та випускників.

Як повідомляють укладачі рейтингу, у цьому році визначено, що більшість ІТ-спеціалістів загалом рекомендує отримувати вищу освіту, незважаючи на те, що програма навчання — поки що найслабший аспект української вищої IT-освіти.

Однак, українські ІТ-спеціалісти не надто схильні рекомендувати виші, у яких вони навчалися: у середньому готовність рекомендувати свій виш/факультет складає 6,1 бала з 10. Цей показник майже не змінюється за 4 роки спостережень, що може свідчити про відсутність помітних змін в українській вищій ІТ-освіті останнім часом.

Укладачі рейтингу зазначають, що цього року оновлена трійка лідерів, а Київський політехнічний інститут й Львівська політехніка, як і минулого року, погіршили свої позиції.

За результатами рейтингу, багаторічний лідер Національний університет «Києво-Могилянська академія» розділив першу сходинку рейтингу з Українським католицьким університетом. Готовність рекомендувати НаУКМА цьогоріч складає 9,4 бала з 10, а УКУ — 9,3 бала з 10 (різниця між оцінками цих університетів статистично незначима).

За лідерами слідують Чорноморський університет ім. Петра Могили (7,8 бала з 10) та Донецький національний університет ім. В. Стуса (7,7 бала з 10).

Два харківські виші — Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця та Харківський національний університет радіоелектроніки — продовжують утримувати позиції на початку списку. Готовність рекомендувати ХНЕУ складає 7,8 бала з 10, ХНУРЕ — 7,5 бала.

Сумський державний університет, Київський національний університет ім. Шевченка та Чернівецький національний університет ім. Федьковича також отримали оцінки вищі за середній показник серед всіх університетів. СумДУ оцінили на 7,1 бала з 10, КНУ — на 6,9 бала, ЧНУ ім. Федьковича — на 6,7 бала.

Оцінки КПІ ім. Сікорського, ЛНУ ім. Франка, Державного університету технологій, а також Харківського національного університету ім. Каразіна та Національного аерокосмічного університету ім. Жуковського «ХАІ» знаходяться на середньому для всіх університетів рівні. ЛНУ оцінили на 6,4 бала з 10, КПІ — на 6,2, ХНУ — на 6,2, ДУТ — на 5,8, ХАІ — на 5,7 бала з 10.

Близькі до них оцінки НТУ «Харківський політехнічний інститут» та Львівської Політехніки (5,6 та 5,5 бала з 10 відповідно), проте це вже нижче середнього рівня для всіх університетів.

«Рейтинг вишів DOU 2019»

Освіта.ua
04.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
000
Читаем Стаью в оригинале и находим лидеров : Серед українських вишів 20% опитаних порекомендували б КПІ ім. Сікорського, по 9% — ХНУРЕ та Львівську Політехніку, 8% — КНУ ім. Шевченка. НаУКМА та УКУ, які були оцінені найвище серед усіх вишів своїми студентами та випускниками, готові порадити 6% та 5% ІТ-спеціалістів, відповідно. Інші університети назвали менше 3% респондентів кожен. . А где Николаев с 3 местом? В общем наверно все все поняли и про 1 и 2 тоже..
ТК
Для 000: Только при просмотре оригинального рейтинга вы не учли то, что с КПИ было 600 с лишним анкет, а с УКУ и НаУКМА по 50. И при таком соотношении очевидно, что КПИ наберёт больший процент от всех анкет. К тому же, если бы вы дочитали немного дальше, то увидели бы вот этот абзац: «... Наприклад, в ТОП-3 рекомендованих університетів увійшли КПІ та ЛП, які власними студентами та випускниками були оцінені досить посередньо. Проте це великі та відомі виші, у кожному з яких навчаються понад 35 000 студентів, що і пояснює великою мірою готовність їх рекомендувати нинішнім абітурієнтам.»
Коментувати
000
Спроси студента называется . Может требования у одних занижены (им бы вовсе не учиться), другие наоборот. Ну смех да и только. Две могилянки в лидерах?!? А Иизуиты много ITшников выпустили?
Брехня!!
Чисто соросівський Львівської- брехливий проект!! Які католики в Україні?? Заказняк чистий??!!!
Roman
Для Брехня!!: ви б краще побували там, чим дурню писати
Коментувати