Рейтинг вищих навчальних закладів "Компас-2013"

Рейтинг ВНЗ відображає уподобання й задоволеність освітою з боку випускників і роботодавців

Рейтинг вищих навчальних закладів "Компас-2013"

Порівняно із попередніми роками, перелік лідерів суттєвих змін не зазнав. Перше місце загального рейтингу, як і раніше, упевнено займає Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" (98 балів). На другій сходинці – Київський національний університет ім. Шевченка (65 балів).

На третьому місці стабільно тримається Київський національний економічний університет ім. Гетьмана (50 балів).

Четверту сходинку рейтингу отримали Національний університет "Львівська політехніка" (38 балів), Донецький національний технічний університет (36 балів) та Національний університет "Києво-Могилянська академія" (35 балів).

Оцінки Львівської політехніки порівняно із минулим роком практично не змінилися, а ось ДонНТУ помітно покращив свої результати, піднявшись із шостого на четверте місце загального рейтингу.

На п’ятому місці розташувалися Київський національний університет будівництва і архітектури (33 бали) та Національний авіаційний університет (32 бали). КНУБА стабільно тримається на п’ятій сходинці уже не перший рік поспіль. А Національний авіаційний університет цього року вперше потрапив до топ-5: порівняно із минулим роком він покращив свій результат на 8 балів і піднявся на дві сходинки вгору (із 7-го на 5-те місце).

Також для визначення найсильніших ВНЗ із підготовки фахівців окремих спеціальностей було складено окремі рейтинги ВНЗ за напрямками підготовки: бізнес-економічних спеціальностей (205 ВНЗ); юридичних спеціальностей (96 ВНЗ); інженерно-технічних спеціальностей (109 ВНЗ); інформаційних технологій (109 ВНЗ); архітектурно-будівельних спеціальностей (38 ВНЗ).

За результатами проведених опитувань, перше місце за підготовкою фахівців бізнес-економічних спеціальностей отримав Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.

За підготовкою фахівців юридичних спеціальностей найсильніші позиції в Україні, як і раніше, має Юридична академія України імені Ярослава Мудрого.

Перше місце за підготовкою фахівців інженерно-технічних спеціальностей п’ятий рік поспіль впевнено тримає Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут". За підготовкою фахівців з інформаційних технологій першу позицію рейтингу також займає НТУУ "КПІ".

За підготовкою фахівців архітектурно-будівельних спеціальностей перше місце за оцінками всіх груп респондентів стабільно тримає Київський національний університет будівництва і архітектури.

Географічне розташування вищого навчального закладу може відігравати вагому роль як для абітурієнтів при виборі місця навчання, так і для роботодавців при побудові системи співпраці з ВНЗ. З огляду на це, було складено окремі рейтинги вищих навчальних закладів для різних регіонів.

Загалом у рейтингу було представлено: 52 ВНЗ Києва, 44 із Західного регіону, 28 з Центрального регіону (без Києва), 65 - Південний регіон та 50 - Східний.

Укладачі рейтингу зазначають, що у Києві найкращі можливості для отримання хорошої освіти. Саме тут розташована найбільша кількість вузів і найсильніші навчальні заклади країни. Перелік найкращих київських вузів фактично дублює рейтинг найкращих вузів країни. Перше місце серед київських вузів має Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" (98 балів).

Основним освітнім центром Західного регіону є Львів: саме там розташовані два найсильніші ВНЗ регіону - Національний університет "Львівська політехніка" (перше місце у регіональному рейтингу і четверте – в загальнонаціональному) і Львівський національний університет імені Івана Франка (друге місце у регіональному рейтингу і сьоме – в загальнонаціональному).

Вузи центрального регіону слабо витримують конкуренцію на загальнонаціональному рівні: практично всі включені до рейтингу університети Київської, Вінницької, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей розмістилися на дев’ятій-десятій сходинці загального рейтингу.

Найкращу оцінку серед вузів регіону отримав Вінницький національний технічний університет (перше місце в регіоні, восьме в Україні).

У Південному регіоні існує кілька вагомих освітніх центрів - Дніпропетровськ, Одеса, Запоріжжя. Хоча жоден із університетів Південного регіону не потрапив до п’ятірки найкращих на загальнонаціональному рівні, проте в цьому регіоні є ВНЗ, які забезпечують високий рівень підготовки, зокрема з інженерно-технічних, юридичних й архітектурно-будівельних спеціальностей. Загалом, за критеріями рейтингу, найкращими вищими навчальними закладами Південного регіону цього року були названі Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара (перше місце в регіоні, сьоме в країні) та Національний гірничий університет України (перше місце в регіоні, сьоме в країні).

Східний регіон пропонує непогані освітні можливості – із основними освітніми центрами у Харкові і Донецьку. Серед ВНЗ Східного регіону перше місце цього року отримав Донецький національний технічний університет, який на загальнонаціональному рівні має 4-те місце. Друге місце серед вищих навчальних закладів Східного регіону мають Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" та Юридична академія України імені Ярослава Мудрого.

Повний рейтинг вузів України "Компас-2013" за напрямами та регіонами дивіться на сайті http://bestuniversities.com.ua/ru.

Рейтинг ВНЗ України "Компас–2013" було ініційовано і профінансовано компанією "Систем Кепітал Менеджмент" за сприяння Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України". Проект спрямовано на розв’язання такої актуальної проблеми для української системи вищої освіти, як брак інформації стосовно об’єктивної оцінки її ефективності з позиції безпосередніх споживачів (абітурієнтів, батьків, студентів і випускників), громадськості і потенційних інвесторів-роботодавців.

Освіта.ua
14.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кафедра ТКШВ
Запрошуємо на навчання! Кафедра технології і конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету http://kafedrashv.at.ua/ Вступаємо до групи http://vk.com/kafedrashv
Марія
У Вінницькому національному технічному університеті є чудова спеціальність «Управління інформаційною безпекою». Лабораторні та практичні заняття проводяться, зокрема, в комп’ютерних класах IT Академії Microsoft і з використанням кластерних технологій, на сучасному мережевому обладнанні в комп’ютерних лабораторіях Мережевої Академії Cisco, а також в науково-дослідних лабораторіях технічного захисту інформації на сучасному вимірювальному та пошуковому обладнанні з використанням спеціалізованого програмного забезпечення. Якщо ви плануєте пов’язати життя з інформаційними технологіями, тут будуть найкращі умови для успішного старту. Предмети ЗНО: українська мова та література, математика, фізика або іноземна мова. Подробиці: http://ub.vntu.net/
Олександр
Для Марія: Привет из Оессы для Яремчука Юрия Евгеньевича!
Коментувати
Рейтинг?
Ось вам рейтиг нормальний mon.gov.ua/ua//activity/education/higher-education/rejting/
Женя, студент
Хрень а не рейтинг.