Варто скоротити "фейкові" навчальні заклади, - Луценко

Ініціатор "Третьої Української Республіки" Юрій Луценко упевнений, що одним із найголовніших питань майбутнього України є її система освіти

Варто скоротити "фейкові" навчальні заклади, - Луценко

Про це політик він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Те, що зараз пропонують нашим дітям в більшості випадків, є продажем диплому замість знань. Вже скоро це може призвести до остаточної дискваліфікації українських товарів та послуг", - упевнений політик.

Серед першочергових кроків Луценко пропонує терміново скоротити кількість "фейкових вузів, які продукують неуків".

"Всі спроби зробити це руками чиновників провалювалися. Дзвінок Президента, чемодан від ректора або й просте земляцтво зводило процес вибору най- най- національних центрів освіти до безмежної кількості", - зазначає він.

"Вихід, напевне, у введенні системи державних сертифікатів, тобто оплати державою навчання в тому виші, який оберуть студенти після ЗНО. Такий відбір буде об'єктивним і дозволить сконцентрувати державну підтримку справжніх національних центрів освіти. Держзамовлення треба взагалі скасовувати, хіба що залишити його для навчання переможців олімпіад в Кембриджі, Оксфорді та Массачусетсі", - зазначає Луценко.

До нагальних проблем реформування системи освіти Луценко відносить і створення системи перенавчання українців протягом дорослого життя.

"Знання оновлюються зараз настільки стрімко, що освіта, отримана 10-20 років тому, вже малоактуальна. Якщо Україна претендує бути модерною індустріальною, а тим більше ІКТ державою, то треба стимулювати серед українців онлайн-освіту кращих світових та вітчизняних університетів", - зазначає політик.

"І останнє, але чи не найголовніше - магістр українського вишу має володіти розмовною англійською. Така ж вимога - для держслужбовців високого рангу. Це більше відірве нас від совка і зробить частиною сучасного світу, ніж усі мантри професійних європеїзаторів", - резюмував Юрій Луценко.

Освіта.ua
08.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Demetri Kotlyar
Если принимать решение о отмене госзаказа, то нужно и побеспокоится от требованиях трудоустройства. Все требуют наличие высшего образования. В супермаркет консультантом не возьмут, если нет хоть какого-то высшего образования. То есть в правовом порядке нужно защитить населения без высшего образования от беспочвенных требований работодателей. И примите наконец-то эту судовую реформу по европейскому образцу!!! В том совецком управленческом строе, когда пенсионеры, которых угнетала власть советов под страхом бюрократической исполнительной машины, самоутверждаются за счет молодежи и делают все, чтобы сохранить ее для себя. Они точно ничего не будут менять, т.к. лишний раз под страхом прикрыть свой зад будут исполнительно выполнять все, что им скажут. "нагибают же не нас, а молодых, - будет сделано." И каждый раз будут находить оправдания, зачастую абсурдные, глупые. Нет более жалкого зрелища, чем пенсионер, который труситься за свой стул под задницей, получая и научную пенсию и зарплату.
htfkscn
можливо то й Луценко сказав. Та людям якось ближчий Огризко...
добрый педагог
пане юрію, вчить німецьку!
Капаліка
Пані та панове! Ви читати вмієте? Пропонується не скасування держзамовлення, а грантова система, на кшалт такої: 1.Абітурієнти здають ЗНО і подають у МОН заяву про бажання вступити на певну галузь знань. 2. МОН розподіляє місця держзамовлення між галузями (економістам -... місць, юристам, інженерам /кожного спрямування окремо/, лікарям, і т.д. по списку). 3. За списком відбираються кращі результати ЗНО і абітурієнту видається сертифікат на повністю або частково безкоштовне навчання (залежно від балів). 4. Абітурієнт відносить сертифікат на навчання і результати ЗНО в університет за обраним напрямом фінансованого фаху. 5. МОН фінансує сертифікати, які знаходяться у ВНЗ протягом навчання студента (при переведенні студента до іншого ВНЗ, піде і фінансування). * Якщо в університеті не вистачає ліцензованих обсягів - призначаються додаткові іспити і гірший абітурієнт буде змушений шукати виш з меншим конкурсом.
Капаліка
Елегантна і прозора система - ніяких черг у приймальних комісях, кількох хвиль з різними списками, фейкові ВНЗ вимруть самі за кілька років. І державою буде забезпечуватись підготовка потрібних фахівців в найкращих ВНЗ. При цьому корупція призведе до втрати бюджетника (який має право перейти з наступного семестру до іншого ВНЗ), а разом з ним і призведе і до втрати державного фінансування. Імітація знань - аналогічно... При цьому проходження ЗНО у поточному році повинно бути обов’язковим для отримання бюджетного місця та може необов’язковим взагалі для навчання за власні кошти (що дещо подовжить строки вимирання псевдоуніверситетів). Пан Луценко як політик ніякий, але саме ця ідея хоч і не нова, але варта уваги і детального розгяду нюансів (наприклад відбір на мистецькі спеціальності тільки за ЗНО буде недоречним).
читач
Це можна вирішити набагато простіше і без участі міністерства: при подачі заяв на вступ до ВНЗ абітурієнту робити помітку про порядок пріоритетності даної спеціальності, на яку подає заяву. У Єдиній базі мали б міститись дані про кожного абітурієнта: сертифікати ЗНО:…, бал атестата (який абсолютно не потрібний), пільги (якщо є) і 15(чи менше) спеціальностей у ВНЗ ПО ПРІОРИТЕТНОСТІ: 1)…, 2)…, 3)…, 4)…, ….
читач
Не думаю, що є проблемою для програмістів перенести дані з ЄДЕБО і розмістити абітурієнтів в рейтингові списки по спеціальностях в систему «Конкурс», але в порядку, коли абітурієнт проходить на свою саму пріоритетну спеціальність (1), то в інших 14 (менш пріоритетних для нього) вже не бере участі в конкурсі. Тоді державне замовлення заповнювалось в одну хвилю і максимально були б почуті побажання всіх абітурієнтів. Приймальні комісії ВНЗ працювали б тільки на прийом оригіналів документів і не мали б доступу до махінацій зі списками (що є присутнє на даний час в 2 і 3 хвилях деяких ВНЗ), бо система видала б результат конкурсу.
Коментувати
Emerlin
Напевно, не варто зовсім скасовувати держзамовлення, проте слід його обмежити, та підвищити вимоги до вступників. Також варто скоротити кількість напрямків та вузів, куди абітурієнт може подавати документи. Погляньте на ситуацію, абітурієнт подає документи, "пролітає" з модними спеціальностями і йде на навчання абикуди, лише, щоб отримати свою "корочку". Навчання за цією спеціальністю його не надто приваблює і, як правило, диплом купується (в тій чи іншій мірі). А потім на ринку праці ми отримуємо екологів, які прагнули бути менеджерами, істориків, які намагилися вступити на юрфак та інших. В ідеї державних сертифікатів є багато плюсів. В першу чергу це цільовий розвиток вузів. По-друге, це зростання конкуренції між вузами і як наслідок - підвищення якості освіти. А стосовно того, що студенти будуть знову обирати модні спеціальності - обмежити ліцензію на них.
antiseptic
Г-н экс-министр снова взялся за старое: опять пытается сунуть свой длинный нос туда, где он совершенно не разбирается. Уже сколько раз били эту бездарь, а он все равно ищет приключения на свои нижние полушария головного мозга. Когад он, наконец, успокоится, идиот?
sceptik
Доля истины в высказываниях Луценко есть,как и в идее "деньги за студентом".Но на бюджете должны учиться студенты,набравшие проходной балл не ниже установленного предела,а этот предел дифференцировать в зависимости от направления и потребности в той или иной специальности.
Учитель
Уважаемый товарищ Луценко! Занимались бы вы той отраслью, в которой являетесь специалистом, не забывая при этом улучшать и повышать свои знания в ней! а образование оставьте для тех, кто там работает. А то министром МВД вы уже были...
абітурієнт
скасувати держазамовлення- абсурд, легше тоді вже до Польщі їхати, ніж у нас здобувати освіту за ту ж суму.... а от дерзамовлення на юристів-економістів можна скасувати: перевиробили ми кадрів з цього фаху.
аноним
Для абітурієнт: неет... вы не так поняли. он хочет, чтобы держава оплачивала не те отрасли, в которых есть потребность, а те, на которые больше студентов поступает
R
чтоб было еще больше юристов и экономистов?
Lumier
можливо варто скоротити замовлення і скасувати пільги? а не зовсім скасовувати
Коментувати
Сергей
Я думаю нужно пересмотреть перечень специальностей, по которым подготовка в высших учебных заведениях осуществляется за счет государства. Существенно сократить набор студентов по специальностям, в которых на данное время не нуждаются государственные учреждения и предприятия. При этом следует учитывать долгосрочные программы развития промышленности, сельского хозяйства и отдельных отраслей экономики, как об этом пишут комми в своей антикризисной программе.
Виталий Бабенко
ну, во-первых, те кто работают не сидят на месте, они и так постоянно проходят курсы повышения квалификации и занимаются самообразованием, поэтому не нужно изобретать велосипед! а, во-вторых, лучше бы они определили необходимые для рынка труда профессии и по ним готовили специалистов и обеспечивали первым рабочим местом, как предлагают комми, а не плодили безработных экономистов и юристов!
V.L.
Для Виталий Бабенко: З підготовки еономістів та юристів я б і почав. Спробуйте знайти в Україні кваліфікованих спеціалістів у цих галузях.
Ирина Шульгина
Есть квалифицированные ребята, просто они не хотят идти на те деньги, которые им, как правило, предлагают. А я согласна с Виталием. Не устану повторять. Лучше быть хорошим рабочим со средним специальным, востребованным, потому что проводки горят и трубы текут постоянно, чем безработным экономистом
Виталий Бабенко
Для V.L.: Ирина, права, одни не хотят идти на низкую зарплату, а другие не могут устроится по специальности потому, что денег нет, а везде за хорошее место нужно платить! или папочки открывают для своих деточек юридические конторы и они там сидят, даже не имея общих знаний по юриспруденции, а те кто получили диплом собственными знаниями вынуждены идти либо на рынок, либо в ТРК торговать! вот и получается, что юристов и экономистов много, а квалифицированных нет!
Коментувати
Рефолюція
Дежзамовлення скасувати?Мдо...