Гриневич пропонує зберегти Дніпропетровський аграрний університет

Голова профільного парламентського комітету закликала прем’єра Азарова враховувати позиції трудового та студентського колективів при ухвалені рішень щодо реорганізації вишів

Гриневич пропонує зберегти Дніпропетровський аграрний університет

Про це йдеться у депутатському зверненні голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілії Гриневич до прем’єр-міністра Миколи Азарова з приводу урядового рішення щодо утворення Дніпропетровського державного економічного університету.

Вона нагадала, що 26 червня на засідання уряду було схвалено розпорядження Кабінету Міністрів щодо утворення Дніпропетровського державного економічного університету.

"Цим розпорядженням кулуарно, без відома і погодження з багатотисячним колективом, який нараховує понад 400 науково-педагогічних працівників та близько 12 тисяч студентів, ліквідовано Дніпропетровський державний аграрний університет і передано цілісним майновим комплексом до сфери управління Міністерства освіти і науки України з метою його подальшої реорганізації та приєднання до новоствореного закладу", - зазначає Гриневич.

Депутат зазначає, що крім Дніпропетровського державного аграрного університету, реорганізації також підлягають Дніпропетровська державна фінансова академія та Академія митної служби України, на базі майнових комплексів яких створюється Дніпропетровський державний економічний університет.

"Це цілком несумісні різнопрофільні навчальні заклади. Незрозуміло, яке місце в задекларованому економічному університеті займуть 17 напрямків підготовки аграрних фахівців і яким чином можна поєднати підготовку агрономів, ветеринарних лікарів, зооінженерів, механіків, гідромеліоралізаторів тощо з економічним профілем закладу", - зазначає Гриневич.

На переконання голови парламентського комітету ліквідація одного з престижних і успішних аграрних вищих навчальних закладів є безпідставною. До того ж об’єднання абсолютно несумісних і різнопрофільних вищих навчальних закладів не сприятиме підвищенню ефективності навчального процесу і призведе до погіршення якості освіти.

"Кулуарне рішення про фактичне знищення Дніпропетровського державного аграрного університету, прийняте напередодні вступної кампанії, викликало обурення та масові протести з боку викладачів і студентів університету, які вважають, що такі дії уряду порушують їх законні права на працю та здобуття професії, позбавленні державного підходу до підготовки кадрів для аграрної галузі України", - наголошує Лілія Гриневич.

У зв’язку з цим народний депутат звернулася до прем’єра Миколи Азарова з проханням вилучити пункт про ліквідацію Дніпропетровського державного аграрного університету з відповідного урядового рішення та залишити навчальний заклад у підпорядкуванні Міністерства аграрної політики та продовольства.

Також голова профільного парламентського комітету закликала прем’єра ухвалити прозорий порядок прийняття рішень щодо реорганізації вищих навчальних закладів, який би передбачав обов’язкове громадське обговорення та враховував позиції трудового та студентського колективів.

Освіта.ua
02.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
ну, если Гриневич поможет ВУЗу также, как БЮТовцы совместно с УДАРовцами и регионалами "поддержали" протест людей в Хмельницкой области против оптимизации школ, то быть ему реорганизованным!
ірина
Мій син зараз навчається на 2 курсу цьогог університету на ветеринарному факультеті. Дуже б хотілося щоб він отримав достойну освіту, нам цей заклад дуже подобається. Я дуже переживаю за майбутнє наших дітей! Дякую, пані Гриневич за допомогу
я
Замість того, щоб ліквідовувати приватні вузи, які розташовані у двох кімнатах, наші нерозумні можновладці знищують цілком пристойні навчальні заклади.
lora
Табачник совсем поехал. Они б еще институт физкультуры туда присоединили.
Ната
Як мама випускниці Дніпропетровського аграрного була приголомшена таким недолугим, незрозумілим рішенням міністерства і хочу вірити, що розум переможе , під тиском студенства, громадськості міністерство освіти облишить свої плани рейдерського захоплення. Пані Лілія, ми на вас надіємся! текст...
Андрій
Дякую пані Гриневич!