У Міносвіти хочуть, щоб виші навчилися заробляти самостійно

У відомстві закликають керівників вищих навчальних закладів налагоджувати діалог з підприємцями та розвивати взаємовигідні відносини, з метою комерціалізації наукових досліджень

У Міносвіти хочуть, щоб виші навчилися заробляти самостійно

На цьому наголосив заступник міністра освіти Євген Суліма під час проведення міжнародного семінару з питань комерціалізації досліджень і співробітництва між вищими навчальними закладами та бізнесом, який відбувся у педагогічному університеті ім. Драгоманова.

Захід проходив за участю представників Британської Ради в Україні для ректорів українських ВНЗ.

"Сьогодні нам потрібно, перш за все, на основі вивчення найкращого досвіду організації комерціалізації технологій в британських університетах виявити напрями налагодження механізму комерціалізації, які можна було б адаптувати в системі українських ВНЗ", - зазначив перший заступник міністра Суліма.

За словами чиновника, Міністерство освіти також спрямовує свою діяльність на створення правових, економічних і організаційних умов для активізації розвитку дослідницької діяльності у ВНЗ, стимулювання розвитку та підтримку провідних наукових шкіл і закріплення молодих талановитих кадрів у науці.

"Треба розуміти, що вищі навчальні заклади – це двигун інновацій, тому треба йти до підприємств, до тих, хто сьогодні сплачує податки та зацікавлений у нарощуванні свого прибутку, і запитати: "чим ми можемо допомогти у тому, щоб ваш прибуток збільшувався й надалі?", - наголосив Суліма.

Він також висловив переконання, що прагнення університетів до впровадження та комерціалізації науково-технічних розробок, які відповідають світовому рівню, є надійною запорукою економічного розвитку нашої держави.

Освіта.ua
19.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Доцент
В Україні практично нема виробництва, нема компаній, яким потрібні новітні технології. Епіцентру, Ашану і Сільпо такі розробки не потрібні.
Victor Shmykov
В министерстве идиоты. Во первых - образование никогда и нигде не было прибыльным, во вторых - даже если что-то и заработывается - деньги отжымают руководители внз, а исполнители ничего как правило не получают.