Табачника просять вилучити з дипломів розділ про охорону праці

Голова освітнього комітету Лілія Гриневич звернулася до міністра освіти з проханням вилучити норму, згідно з якою до дипломних робіт має включатися окремий розділ "Охорона праці"

Табачника просять вилучити з дипломів розділ про охорону праці

Про це йдеться у зверненні голови профільного парламентського комітету Лілії Гриневич до міністра освіти і науки.

Народний депутат зазначає, що отримує звернення студентів та викладачів вищих навчальних закладів щодо п.4.6 спільного наказу МОН, МНС та Держкомітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду "Про організацію та вдосконалення навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту у вищих навчальних закладах України", яким передбачено необхідність включення до дипломних проектів (робіт) молодших спеціалістів і бакалаврів окремого розділу "Охорона праці", а спеціалістів і магістрів – окремого розділу "Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях".

Гриневич зазначає, що відповідно до Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах дипломний проект є індивідуальним завданням, яке виконує студент на завершальному етапі фахової підготовки і є однією із форм виявлення теоретичних і практичних знань з певної спеціальності, вміння їх застосовувати при розв’язуванні конкретних наукових, технічних, економічних, соціальних та виробничих завдань.

"На думку заявників, питання охорони праці не мають жодного відношення до виконання студентами дипломних робіт, або, іншими словами, індивідуальних завдань науково-дослідницького чи проектно-конструкторського характеру з певної спеціальності", - зазначає Лілія Гриневич.

"Окрім того, дипломна робота, як узагальнений виклад результатів і наукових положень, висунутих автором для публічного захисту, повинна мати внутрішню єдність і свідчити про особистий внесок автора в науку і практику. Незрозуміло, як можна включити розділ з охорони праці у дипломні роботи типу "Фольклорні образи у творчості Лесі Українки" або "Теорія числових та степеневих рядів", зберігши їх внутрішню цілісність і зміст", - наголосила голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Вона звернулася до міністра освіти з проханням вилучити зазначене положення зі згаданого наказу та поінформувати про результати розгляду звернення.

Освіта.ua
08.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана Савчук
Охрана труда - у нас только на бумаге, а на деле, как получиться. Двоййные стандарты в стране стали нормой, так давайте учиться в рамках не виртуальной реальности.
Alice Rebrova
Пожалуйста, хоть бы отменили! ну это бред! о какой безопасности может идти речь в работе, например, об истории мягкого знака??
Emerlin
А какая охрана труда может быть в дипломах магистров, где выполняется исследовательская работа?
Оксана
А у нас, слава Богу, поки що ігнорують дурні розпорядження табачників.
Ольга Ильницкая
если человек будет работать с машинами , или электрикой - ему просто жизненно необходимы эти знания. Но это в смысле. когда их дают, а не ПРОдают
студент
В моем вузе кафедра ОТ одна из самых мздолюбивых.Tсли они проверяют этот раздел,то всегда проблемы.Причем качество преподавания далеко не на высоте.Так что я "ЗА".А предмет по низни нужный.