Обсяг держзамовлення не відповідає вимогам законодавства, - УАСС

В Українській асоціації студентського самоврядування заявляють, що влада позбавила 40 тисяч абітурієнтів можливості навчання за державним замовленням

Обсяг держзамовлення не відповідає вимогам законодавства, - УАСС

"Кабінет Міністрів України Постановою № 362 затвердив державне замовлення на фахівців, яке не відповідає вимогам Закону "Про вищу освіту". Зокрема, діючий Закон гарантує обсяги держзамовлення для забезпечення навчання не менше ніж ста вісімдесяти осіб на десять тисяч населення у вишах ІІІ-ІV рівнів акредитації, що не буде виконано за умови зменшення держзамовлення в поточному році", - зазначають в Української асоціації студентського самоврядування.

"Діюча норма закону про чисельну гарантію обсягів держзамовлення існує з метою забезпечення доступу до вищої освіти та інтелектуального цензу нації, відповідно Уряд повинен внести зміни до постанови з метою виконання норм діючого Закону", - вважає президент УАСС Єлизавета Щепетильникова.

Відповідно до розрахунків експертів Асоціації виділений обсяг фінансування на здобуття вищої освіти може забезпечити навчання трохи більше ніж ста сімдесяти осіб на десять тис. населення, що є значною невідповідністю нормам діючого закону. Таким чином, невиконання діючого закону призведе до позбавлення можливості навчання за кошти держбюджету більше 40 тис. абітурієнтів.

"Непрофесійним, спочатку видається, допущення ухвалення Постанови КМУ № 362 профільним Міністерством освіти і науки. Проте врахувавши, що керівництво органу влади багаторазово виказувало підтримку законопроекту "Про вищу освіту" № 1187, який взагалі не містить жодних гарантій обсягу держзамовлення, стає очевидною незацікавленість МОН в доступній для громадян вищій школі", - зазначають в Українській асоціації студентського самоврядування.

Освіта.ua
07.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана Савчук
Пока в экономике страны хаос , госзаказ нормально выполняться не будет, потому что нет мест работы. Предприятия и производства должны работать и развиваться, тогда будут и места и зарплата и социальные программы, а пока власть не изменит своего отношения к комплексному подходу выхода страны из кризиса, как предлагают коммунисты в своей программе, надеяться не на что.
Ирина Шульгина
Тут, конечно, палка в двух концах. С одной стороны, государство учит для того, чтобы они потом работали. А получается, что не просто по направлению не работают, а даже и по специальности не все хотят. Зачем тогда выделять деньги из бюджета? С другой стороны, даже если бы и хотели, так работать по направлению нереально. Это или просто бумажка, или за такую зарплату, что прожить невозможно. После распада СССР эта система полностью не работает.
Лена
"не відповідністю" пишется вместе, не?
Святослав
Цікаво, менше 2% навчаються на бюджеті, якось мало
Anonimus
Ви взашалі там подуріли?! ТАБАЧНІКА НА ПАЛЮ, ВАКАРЧУК МИ СУМУЄМО ЗА ТОБОЮ!
Максим
Правильно "чинний закон", а не "діючий"!!!