Довідки про працевлаштування студентів це фікція, - Гриневич

Голова освітнього комітету ВР Лілія Гриневич зазначає, що відпрацювання студентів, які навчаються за держзамовленням є фікцією, що починається з моменту формування держзамовлення

Довідки про працевлаштування студентів це фікція, - Гриневич

"Сьогоднішнє відпрацювання студентів, які навчаються за держзамовленням, є здебільшого фікцією, яка починається з моменту формування держзамовлення. Його структура насправді не відповідає потребам ринку праці. Відбувається узгоджений, свідомий обман", - пише Лілія Гриневич у своєму блозі, коментуючи сітуацію з небажанням адміністрацій вищих навчальних закладів видавати випускникам дипломи без надання довідок про працевлаштування.

Вона також зазначила, що у вищих начальних закладах спонукають студентів принести довідки про працевлаштування, розуміючи, що останні не можуть знайти реальне місце роботи на ринку праці.

"Студенти приносять фіктивні довідки. Цими довідками вищі навчальні заклади звітують перед контролюючими органами. А ті розуміють, що працевлаштуватись за спеціальністю всім студентам, підготовленим за держзамовленням, неможливо, і тому "закривають очі" на цю проблему", - підкреслила політик.

"Нам треба вийти із цього замкнутого кола. У новому законі "Про вищу освіту" повинна бути чітка норма: обсяг держзамовлення відповідає реальним потребам державних установ та закладів. Наприклад, ми можемо прогнозувати, яка кількість нам потрібна учителів, лікарів, працівників правоохоронних органів тощо", - наголосила голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

Вона також висловила переконання, що треба підписувати контракт між вузом і студентом під конкретні місця праці. "Решту ж навчання за кошти держави здійснювати відповідно до структури ринку, але без договорів, виконання яких є фікцією", - підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
03.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
а что Гриневич удивляет? это ведь стабильная практика, у нас на курсе тоже так делали, или брали открепления по месту работы. просто никто не хочет ехать куда-то в село на мизерную зарплату без жилья. так что сначала нужно нормальные условия работы и проживания обеспечить, а потом уже договора заключать!
prushe4ka
Для Виталий Бабенко: +5
Коментувати