Держава має створити умови для розвитку молоді, - студенти

27 травня за ініціативи Української асоціації студентського самоврядування у Львові відбувся круглий стіл на тему "Студентський погляд на законодавчі реформи у сфері вищої освіти"

Держава має створити умови для розвитку молоді, - студенти

В рамках заходу молодь Львівщини, Тернопільщини та Рівненщини обговорила гострі питання реформування вищої освіти в Україні, нюанси та переваги актуальних законопроектів про вищу освіту.

Дискусії щодо реформування вищої освіти в Україні точаться із 2008 року. Молодіжні організації в цей час успішно намагаються відстояти академічні свободи і соціальні гарантії для студентів.

Представниками органів студентського самоврядування Галичини підіймались питання щодо необхідності зменшення кількості вишів, актуальності залучення роботодавців до професійної підготовки студентів, популяризації студентської науки, фінансової автономії вишів.

"Стажування студентів та популяризація найкращих практик наукової діяльності студентів мають стати дієвим інструментом отримання досвіду майбутньої практичної діяльності молоді", - зазначив Роман Яцикович, голова студентського уряду Львівського національного університету ім. Франка.

Міносвіти сьогодні відкрито підтримує документ депутатів-ректорів, тоді як студенти та академічна спільнота підтримали законопроект групи Михайла Згуровського.

"Ініціатива більшості сьогодні зменшує права студентів, мінімізує роль зовнішнього незалежного оцінювання, не гарантує виплату стипендій бюджетникам і зберігає процедуру нострифікації дипломів. Більше того законопроект ректорів не містить інструментів забезпечення академічної мобільності студентів, в тому числі міжнародної, що унеможливлює інтеграцію України до Європейського простору вищої освіти ", - відзначила президент Української асоціації студентського самоврядування Єлизавета Щепетильникова.

Освіта.ua
28.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Проблема в том, что это надо развивать экономику, создавать новые рабочие места, а наша власть на это не нацелена. Честно говоря, у них и экономического курса нет. Точно как и у оппозиции, но те хоть воруют идеи из Антикризисной программы комми, а регионалы даже этим не утруждаются