Уряд затвердив методику розрахунку вартості підготовки кадрів

Ухвалення документа має надати можливість удосконалення процедури планування, аналізу та контролю формування витрат держбюджету на виконання держзамовлення з підготовки фахівців

Уряд затвердив методику розрахунку вартості підготовки кадрів

Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 346 "Про затвердження Методики розрахунку орієнтовної середньої вартості підготовки одного кваліфікованого робітника, фахівця, аспіранта, докторанта".

В уряді зазначають, що прийняття методики надасть можливість удосконалити процедуру планування, аналізу та контролю формування витрат державного бюджету на виконання державного замовлення з підготовки фахівців з вищою освітою, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів у розрізі спеціальностей, галузей наук, професій та форм навчання.

Пріоритетним завданням документа є забезпечення права громадян на освіту та реалізація державних пріоритетів на довгострокову перспективу розвитку країни на умовах формування механізму встановлення економічно обґрунтованої вартості підготовки фахівців з вищою освітою, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів.

Методикою встановлюється обсяг мінімальних економічно обґрунтованих витрат для підготовки одного кваліфікованого фахівця, що визначається державним замовником на підставі показників, поданих виконавцями державного замовлення, що належать до сфери його управління. Тобто вартість формується знизу (від навчального закладу) вгору (до державного замовника) з урахуванням вимог до якості здійснення навчального процесу.

В уряді вважають, що прийняття методики забезпечить удосконалення процедури надання державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів шляхом затвердження єдиної для всіх виконавців державного замовлення прозорої процедури формування вартості підготовки за державним замовленням кваліфікованих фахівців, сприятиме підвищенню якості та доступності освітніх послуг.

Освіта.ua
22.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна Гончарук
Цікаво, якою буде сума у гривнях на підготовку одного аспіранта?