Азаров хоче розробити план кадрового забезпечення країни

Прем’єр доручив розробити "дорожню карту" модернізації освіти для кадрового забезпечення завдань активізації економічного розвитку

Азаров хоче розробити план кадрового забезпечення країни

Про це він сказав під час засідання уряду у середу.

Азаров зазначив, що уряду важливо, куди підуть навчатися випускники українських шкіл і де вони потім будуть працювати.

"Ми вболіваємо за долю кожного випускника. У нас напружена демографічна ситуація. Якщо 10 років тому атестат про повну загальну середню освіту отримали 508 тисяч дітей, то поточного року очікується в півтора раза менше – лише 329 тисяч", - зазначив прем’єр.

"Тобто, не так багато буде у нас в найближчі роки молодих людей, які повинні замінити в промисловості, аграрному виробництві, науці і соціальній сфері тих, хто йде на заслужений відпочинок", - сказав Азаров.

Він повідомив, що минулого року в країні було величезне "перевиробництво" юристів, економістів, менеджерів з продажів тощо.

"Молоді люди, які помилилися з вибором запитаної професії, досі шукають роботу. Це велика особиста і соціальна драма. Такий перекіс треба ліквідувати, а молодим людям допомогти працевлаштуватися", - наголосив Азаров.

Він зазначив, що минулого року уряд почав змінювати співвідношення інженерно-технічних і гуманітарних спеціальностей у державному замовленні на підготовку і перепідготовку кадрів.

"У понеділок Уряд затвердив Постанову про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2013 році, в якій продовжено збільшення замовлення фахівців інженерно-технічних спеціальностей. Цю тенденцію треба посилити", - вважає Азаров.

Він також наголосив, що для того, щоб українські вузи якісно готували більше лікарів, інженерів, технологів, металургів, машинобудівників, програмістів, потрібно збільшити кількість викладачів з відповідних спеціальностей, розширити лабораторії, дослідницьку базу, встановити тісну співпрацю з роботодавцями тощо.

"Тому я доручаю Міністру освіти і науки Дмитру Табачнику разом з Міністром економічного розвитку і торгівлі Ігорем Прасоловим та Міністром промислової політики Михайлом Короленком розробити «дорожню карту» модернізації освіти для кадрового забезпечення завдань активізації економічного розвитку", - підкреслив прем’єр.

Освіта.ua
22.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Бєлий Володимир
Щодо добре сказаного пані Іриною "Неужели сложно обеспечить их теми гарантиями, что были в Союзе?" При цьому у 80-ті ХХ ст., наприклад, в Алжирі були такі державні гарантії працівникам, що не тільки радянським вчителям, викладачам, лікарям, а й футбольним тренерам було за щастя там попрацювати. Той рівень експлуатації продуктивної сфери радянською чиновною системою виявився перевершений у теперішній Україні, а чи є надія на швидкі зміни, щоб було як у націй з нормальною життєвою долею?
НАДЕЖДА
ЧТО,ДОНЕЦКИЕ ЗАКОНЧИЛИСЬ?