Рада не підтримала ініціативу щодо змін навантаження на викладачів

Фракції Партії регіонів та комуністів не підтримали ініціативу профільного комітету ВР щодо звернення до президента з приводу вилучення положення про навантаження на викладачів з національного плану дій

Рада не підтримала ініціативу щодо змін навантаження на викладачів

Народні депутати відмовилися розглядати проект постанови про Звернення Верховної Ради України до Президента України з приводу Національного плану дій на 2013 рік, якою зокрема пропонувалося вилучити з Національного плану дій пункт 39.2., що стосується збільшення нормативів кількості студентів на одного викладача.

"Нас турбує положення цього плану, яке стосується збільшення співвідношення кількості студентів на одного викладача до 18 осіб. Це може призвести до різкого скорочення викладачів, соціальної напруги та пониження якості вищої освіти. Комітетом було проведено багато обговорень, отримано багато листів обурення. Академічне середовище також обурене цим питанням", - зазначила голова профільного освітнього комітету Лілія Гриневич в ході обговорення проекту постанови.

У свою чергу перший заступник голови парламентського комітету з питань науки і освіти Олександр Сич, акцентуючи увагу на небезпеці впровадження відповідних норм національного плану, зазначив, що реалізація норм може призвести до скорочення 48 тисяч фахівців вищих навчальних закладів.

"Абсолютним цинізмом є обґрунтування відповідних дій наближенням до європейських стандартів", - наголосив Сич. Він нагадав, що в Україні річне навантаження на викладача є значно вищим ніж в інших європейських країнах.

За результатами розгляду, запропонований профільним комітетом парламенту документ підтримали лише 154 народних депутати. За проект постанови не голосували представники абсолютної більшості фракції Партії регіонів та вся фракція комуністів.

Освіта.ua
21.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна_М
Как преподаватель университета с многолетним стажем работы утверждаю - это конец высшего образования в Украине. В таких условиях научить никого и ни чему нельзя.
Olexander Vysotskyi
Готуємо критичні доповіді на конференцію "ОСВІТА І НАУКА В УКРАЇНІ", 21-22 червня 2013 р. http://dmeti.dp.ua/ua ; http://dmeti.dp.ua/ua/mfac/i1008/p753
Светлана
Наши слуги народа дорвались до власти. Им теперь проблемы каких-то преподавателей кажутся такими мелкими, что не стоит обращать на них внимание.
антидот
Да-да!.)))))Что-то нет их.Интересно,что на этот раз будут "петь"?
Юрій
Ось вам справжнє обличчя комуністів.
Demetri Kotlyar
к два: когда проект разрабатывали Гриневич еще не было (проект был разработан в 2010, тем более, что разрабатывали комитеты экономразвития и финансов, какая Гриневич?) На данный момент, ПИАР в нашей стране всегда не в пользу политиков, у них столько косяков, что предпочтительней не высовываться, в подтверждение этого - новости не о чем по социальному телевидению.
Коментувати