Вищі навчальні заклади заморозили ціни на навчання

Висока конкуренція і незначна чисельність контрактників не дають українським вищим навчальним закладам піднімати ціни на навчання

Вищі навчальні заклади заморозили ціни на навчання

Цього року багато українських вищих навчальних закладів вперше не підвищили вартість контракту, а деякі з них навіть знизили (наприклад, КПІ). Винятком не став і КНУ ім. Шевченка - там вперше не підняли ціну ні на одну спеціальність.

Як пояснив "Вістям" проректор з науково-педагогічної роботи університету Володимир Бугров, це пов'язано з тим, що університет виграв кілька грантів, що дозволило оновити технічну базу і, відповідно, не підвищувати вартість здобуття освіти.

Якщо говорити про ситуацію у вузах в цілому, то основна причина "заморожування" цін - відсутність інфляції за підсумками 2012 року, але є й інші пояснення такої тенденції.

"Зараз проблеми з контрактниками: в останні роки все менше випускників шкіл і тих, хто хоче отримати вищу освіту. Адже контракт коштує дорого, а роботу після вузу знайти складно. Тому все більше молодих людей обмежуються освітою в коледжі, яке дешевше і коротше, ніж в університеті, і йдуть працювати. Плюс до всього, серед самих вузів велика конкуренція. Наприклад, багато приватних навчальних закладів пропонують здобути освіту дешевше, ніж державні вузи", - описує ситуацію начальник планово-фінансового відділу НАУ Наталія Муравська.

Тому, за словами експерта, вузи розуміють, що підвищувати ціни не має сенсу. З такою позицією погоджуються і в інших університетах. "Піднімати ціни - собі дорожче. Можна не дорахуватися абітурієнтів", - каже заступник відповідального секретаря приймальної комісії НПУ ім. Драгоманова Микола Чумак.

Втім, цілком можливо, що вузи не підняли ціни і ще з однієї причини. З цього року держзамовлення у вищому навчальному закладі будуть розподіляти на основі своєрідного тендеру. Шанси отримати більшу кількість бюджетних місць у тих вузів, які серед іншого виставлять адекватну ціну підготовки фахівців (на цю суму МОН орієнтується, розподіляючи держзамовлення). Тому, не виключено, що деякі навчальні заклади перестрахувалися (адже держзамовлення буде формуватися в червні) і не підняли вартість навчання.

Освіта.ua
20.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга Ильницкая
Невже в нашій країні таки спрацбвав хоч один ринковий механізм. Люди вже давно живуть за межею бідності. Демографічна ситуація стрімко прямує до плінтуса. От воний схаменулися, що можна залишитися без студентів. А студенти - це ж як кріпаки - з кого ж тоді дерти гроші на мерси?