Європейські студенти закликали до реформ в українській освіті

Європейський союз студентів закликав Верховну Раду та всіх учасників освітнього процесу сприяти якомога швидшому реформуванню системи освіти, враховуючи інтереси всіх зацікавлених сторін

Європейські студенти закликали до реформ в українській освіті

Європейський союз студентів, під час засідання правління у Будапешті, прийняв резолюцію щодо ситуації навколо законопроектів "Про вищу освіту" в Україні. Про це повідомили в Українській асоціації студентського самоврядування.

Лідери національних об’єднань студентів 39 країн Європи закликають Верховну Раду України якомога швидше прийняти новий закон, підтримавши законопроект №1187-2, розроблений робочою групою під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського або законопроект №1187-1, внесений від трьох опозиційних партій.

У Європейському союзі студентів наголосили, що зареєстровані у Верховній Раді України законопроекти пропонують два шляхи розвитку вищої освіти в Україні, проект Закону "Про вищу освіту" №1187, не містить норм необхідних для впровадження засад та принципів Болонського процесу в Україні, а також інтеграції української держави в Європейський простір вищої освіти.

З іншого боку, запропонований академічною спільнотою законопроект №1187-2, а також №1187-1, пропонують законодавчо закріпити рівні умови доступу до вищої освіти, через систему зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО); гарантії соціального захисту студентів та викладачів; створити незалежне національне агентство з якості вищої освіти, за участі представників всіх зацікавлених сторін; впровадити реальну автономію вищих навчальних закладів та рівність вишів незалежно від форми власності.

Вкрай необхідним для України є й запропоноване законопроектом робочої групи Михайла Згуровського та законопроектом опозиції, впровадження трьох рівнів вищої освіти (бакалавр, магістр, доктор філософії) та Європейської кредитно-трансферної системи, адже саме ці інструменти Болонського процесу створюють умови для мобільності студентів та викладачів, що має досягти 20% в кожній країні Європейського простору вищої освіти.

Європейська студентська спільнота закликає Верховну Раду України та всіх учасників освітнього процесу сприяти якомога швидшому реформуванню національної системи освіти, враховуючи інтереси всіх зацікавлених сторін.

Як відзначила, представник України в Європейській студентській спільноті, президент Української асоціації студентського самоврядування Єлизавета Щепетильникова, кричуща необхідність прийняття законопроекту №1187-2 чи №1187-1 є очевидною для всіх, окрім українських парламентарів та Міністерства освіти і науки України, на переконання якого, під час визначення подальших шляхів розвитку системи вищої освіти України, потрібно, у першу чергу, орієнтуватися на реалії сьогодення та "незрозумілу" специфіку існуючої системи української освіти.

Щепетильникова нагадала, що європейські інституції, у тому числі Група супроводу Болонського процесу, Європарламент, Європейська комісія, Рада Європи та Європейський союз студентів, неодноразово наголошували на необхідності прийняття Україною Закону "Про вищу освіту", який би відповідав реаліям сьогодення та вимогам Болонського процесу, однак, за 8 минулих років після приєднання до Болонського процесу, українська влада так і не спромоглася до структурних освітніх реформ.

Освіта.ua
13.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Да, только условия тут совсем не европейские) Стипендии копеечные, общежитие надо выгрызать, стажировка нормальная достается все время почему-то родственникам и детям друзей завкафедры, а потом на первом месте работы зарплата такая, что проще на бирже болтаться. Про направления, нормальную зарплату и перспективу получения жилья даже не говорю. Я бы ту практику вернула, а не реформировала. не получится тут Европы, так вернуть, то, что 100% работало