Комерціалізація наукових розробок вигідна університетам, - МОН

У відомстві зазначають, що комерціалізація наукових результатів і розробок дасть університетам можливість оновити лабораторну базу та заохочувати науковців

Комерціалізація наукових розробок вигідна університетам, - МОН

У Міністерстві освіти і науки відбулося засідання робочої групи з розгляду питань практичного застосування та комерціалізації наукових результатів.

Робоча група створена з метою визначення шляхів та можливості врегулювання нормативно-правової бази щодо практичного застосування прикладних наукових результатів, отриманих від виконання науково-дослідних робіт вищих навчальних закладів ІІІ - ІV рівнів акредитації та наукових установ, що належать до сфери управління МОН.

Під час засідання учасниками робочої групи висловлено низку пропозицій щодо новітніх форм, методів, шляхів практичного застосування результатів фундаментальних та прикладних наукових досліджень і розробок, а також удосконалення нормативно-правової бази, яка регулює відносини у цій сфері.

Також робоча група обговорила питання отримання доходів ВНЗ від упровадження наукових результатів та їх комерціалізації.

Директор департаменту наукової діяльності та ліцензування Олександр Якименко підкреслив, що у результативній комерціалізації винаходів зацікавлені, у першу чергу, університети.

"Вищі навчальні заклади повинні мати свою вигоду в тому, що навколо них працюють суб’єкти наукової сфери – мати можливість оновити лабораторну базу, продовжувати заохочувати науковців. Потрібно розуміти, що все це у першу чергу робиться для того, щоб кожен університет мав змогу розвиватися, проводити нові наукові дослідження, підвищувати якість своїх винаходів, а комерціалізація - це лише один із інструментів на шляху досягнення таких результатів", - зазначив Якименко.

Він також закликав учасників робочої групи вносити пропозиції, на основі яких удосконалюватиметься нормативно-правова база, що дозволить повною мірою налагодити механізм практичного застосування та комерціалізації наукових результатів вищими навчальними закладами.

Освіта.ua
30.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів