Науковці вимагають погашення боргів із заробітної плати

У Профспілці працівників НАН України повідомили, що дефіцит заробітної плати в науковій сфері становить 7,3%, чого не було навіть у кризовому 2009 році

Науковці вимагають погашення боргів із заробітної плати

Про це заявив голова профспілки Національної академії наук України Анатолій Широков, повідомляють Коментарі.

За його словами, за роки незалежності кількість діячів науки в країні збільшилася у 5 разів. Але грошей на науку у держави немає, тому заробітна плата наукових співробітників - одна з найнижчих по країні.

Учені зазначають, що Закон України про науково-технічну діяльність, який гарантує розвиток науки і забезпечення сучасним дослідним устаткуванням, не виконується.

Профспілка НАНУ вимагає від Кабміну виділити необхідні кошти для погашення заборгованості з виплати заробітної плати. У загальній складності, для цього необхідно 164,2 млн. грн.

"На сьогоднішній день дефіцит заробітної плати в нашій сфері становить 7,3%. Такого навіть у кризовому 2009 році не було", - підкреслив Широков, зазначивши, що фінансування науки зараз знаходиться на ганебно низькій позначці - 0,29% від ВВП. Тоді як згідно із законодавством, цей показник повинен складати 1,7%.

Освіта.ua
18.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
при Союзе в Украине была такая сильная научная база, что можно было позавидовать и за 20 лет все разрушили! Молодцы, демократы, каждому медаль на грудь "За развал страны"!!
Павел Бондаренко
Всегда в развале экономики обвиняют мифических "демократов". Просто интересно, откуда они взялись в тоталитарном СССР, выросли как грибы в 1991? На самом деле винить можно и нужно комсомольско-коммунистическую бюрократию, прямо по Троцкому, которая радостно перекрасилась в цвета демократии, извращая само это понятие в странах СНГ.
Виталий Бабенко
Для Павел Бондаренко: а почему "мифических"? спросите у любого регионала или оппозиционера кем они себя считают? и, сомневаюсь, что вы услышите - комсомолец или коммунист! все демократы!!! а вот в том, что перебезчики из одного лагеря в другой, не могут грамотно управлять страной Вы правы!! отсюда и все наши беды!!!
sceptik
Коммунисты доуправлялись.Где Союз?
Коментувати