Молодь має отримувати затребувану спеціальність, - Гриневич

Молоді люди, які здобувають освіту, мають отримувати спеціальність, затребувану на ринку праці, а роботодавці – давати їм можливість стажуватися, працювати, отримувати гідну зарплату

Молодь має отримувати затребувану спеціальність, - Гриневич

На цьому наголосила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час круглого столу 17 квітня.

Круглий стіл був присвячений практичному застосуванню Закону України "Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності".

Гриневич в своєму виступі повідомила, що у 2012 році на 10 тисяч населення приходилося понад 500 студентів вищих навчальних закладів. У той же час в професійно-технічних навчальних закладах цей показник складав всього 90 учнів.

При цьому сфера виробництва відчуває дефіцит саме у кваліфікованих робітниках, що підтверджується офіційною статистикою. У 2012 році лише 27 відсотків випускників вищих навчальних закладів отримали направлення на роботу на відміну від 85 відсотків випускників навчальних закладів профтехосвіти.

Лілія Гриневич зазначила, що в законі про права організацій роботодавців, прийнятому минулого року, закладено суттєві права роботодавців щодо визначення змісту освіти. Але ці права не регламентовані і не деталізовані, зокрема, через застарілість закону про вищу освіту.

На її переконання, діти, які здобувають професійно-технічну чи вищу освіту, мають отримувати спеціальність, затребувану на ринку праці. А роботодавці – давати їм можливість стажуватися, працювати, отримувати гідну зарплату.

"Я буду наполягати на тому, щоб в новій редакції закону про вищу освіту було закладено реальні механізми, які дозволять роботодавцям впливати на зміст освіти, контролювати її якість", - наголосила Гриневич.

Вона пояснила, що ідеться про включення роботодавців до розробки Національної системи професійних кваліфікацій з метою впливу на процес контролю якості вищої освіти; до Експертного комітету та експертних комісій, які розробляють державні стандарти; до Наглядових рад ВНЗ – з метою впливу на формування навчальних планів, кадрову політику, контроль за використанням коштів; до підготовки та проведення кваліфікаційних іспитів.

"Також упевнена, ми зможемо знайти рішення щодо виробничої практики, стажування, отримання першого робочого місця випускниками, - підкреслила народний депутат. - Це питання не гасел і декларацій, чи якогось примусу, а знову ж таки – створення задовільної моделі співпраці між ПТУ, ВНЗ і бізнесом".

"Наша формула партнерства: система освіти роботодавцям – освічених кваліфікованих випускників, а роботодавці випускникам - робочі місця і гідні зарплати" - наголосила голова парламентського комітету.

Освіта.ua
18.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
читаю статью и понимаю, что где-то я уже это читал, но только другими словами. вспомнил. в последнее время часто встречаю Антикризисную программу КПУ и решил почитать, что же они предлагают, так вот, коммунисты уже давно говорят о подготовке нужных государству профессий. да, не ожидал от БЮТ, ладно не работают - привыкли, но уже и до воровства опустились!!
новодворская
Для Виталий Бабенко: Вот коммунисты,бла-бла-бла,при союзе,бла-бла-бла. Не надоело?Все вы просто ГОВОРУНЫ.Правда с умом и сообразительностью вопрос.
Виталий Бабенко
Для новодворская: советское образование было лучшим в мире! и это не просто слова, или, как Вы говорите - "бла-бла-бла". Англия с 2014 года вводит физико-математические школы по образцу советских, а в Израиле такие школы существуют с 1992 и в них учат преподаватели, выехавшие из страны после распада СССР. а наша власть (отмечу, что и бело-голубые и оранжевые) перенимает опыт европейских стран, которые в последнее время все больше склоняются к советскому образованию, ведь оно, по мнению Запада, является самым перспективным! поэтому не нужно заново изобретать "колесо"! для того, чтобы улучшить систему образования, достаточно оглянуться назад и использовать опыт прошлых поколений!!!
Коментувати