Освітній комітет пропонує змінити соціальні гарантії науковців

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти готує законопроекти про внесення змін до закону "Про наукову та науково-технічну діяльність", які суттєво покращують соціальний захист працівників науки

Освітній комітет пропонує змінити соціальні гарантії науковців

Про це повідомила голова комітету Лілія Гриневич під час засідання пленуму ЦК профспілки працівників НАН України.

"Не можна знайти аргументованого пояснення, чому видатки державного бюджету на науково-технічну сферу у 2012 році становили  0,29% ВВП, тоді як в найбільш кризовий 2009 рік цей показник дорівнював 0,45% ВВП.  І чому в бюджеті на 2013 рік на науку буде витрачено на 47 млн. грн. менше, ніж у 2012 році", - сказала Лілія Гриневич.

На її думку, створення для науковців комфортного середовища для життя і діяльності, включаючи гідний рівень зарплат і пенсій, є необхідною (але не достатньою) передумовою збереження в Україні наукової спільноти.

Народний депутат повідомила, що Комітет з питань науки і освіти готує до другого читання законопроекти про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".

Законопроектами пропонується при визначенні розміру пенсії наукового працівника враховувати роботу за одним сумісництвом. Зараз робота за сумісництвом зовсім не враховується при нарахуванні розміру пенсії.

Також Комітет пропонує сплачувати за рахунок Пенсійного фонду різницю між пенсією, призначеної за основним законом, та пенсією, призначеної за Законом "Про наукову і науково-технічну діяльність". Сьогодні ця різниця  сплачується  з доходу наукових організацій.

"Зрештою, ми пропонуємо доповнити статтю 24 Закону положенням щодо забезпечення державою надання науковим працівникам пільгових довготермінових кредитів на будівництво (реконструкцію) та придбання житла", - сказала голова комітету.

За її словами, Комітет вже звернувся до Прем’єр-міністра України та до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо збільшення фінансування  НАН України на  304,2 млн. грн. у 2013 році. "Це дасть можливість забезпечити виплату заробітної плати в Академії та вирішити питання щодо придбання та ремонту обладнання, наукових приладів", - сказала Лілія Гриневич.

"Ми на вашій стороні, готові до діалогу і спільної праці заради майбутнього української науки, майбутнього України", - наголосила голова комітету, звертаючись до працівників науки.

Освіта.ua
11.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
в стране денег на зарплаты нет, люди по полгода без денег сидят, а оппозиционеры о науке вспомнили!! если так хочется что-то сделать для людей - делайте, а не красивых слов мы уже наслушались!! вон в Союзе на каком высовом уровне была наука, а эти демократы все разрушили, научные сотрудники вынуждены ехать заграницу, ведь там можно работать и получать достойную оплату своего труда!! у меня знакомую в Штаты пригласили работать и сразу грин-карту ей дали и членам ее семьи, лишь бы она уехала к ним работать, свои исследования проводить, а мы потом будем лекарства разработанные нашими земляками покупать втридорога, если, вообще, получим лицензию на продажу!! не нужны сейчас умные люди, нужна дешевая рабочая сила, которой легко управлять, поэтому не нужно рассказывать о будущем украинской науки, у нее его нет, также как и у Украины, если вы останетесь при власти!!!