![]() |
Голова освітнього комітету ВР Лілія Гриневич заявляє, що "укрупнення" вишів призводить до знищення закладів освіти і слугує прикриттям для тіньових оборудок з приміщеннями та землею |
Нерідко злиття ВНЗ слугують прикриттям тіньових оборудок
Про це заявила журналістам голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час круглого столу "Що загрожує вищій освіті в Україні?".
"Централізоване "укрупнення" вишів призводить до знищення закладів вищої освіти і нерідко слугує прикриттям для тіньових оборудок з приміщеннями та землею", - зазначила Гриневич.
Вона звернула увагу на факти ліквідації вищих навчальних закладів під виглядом реорганізації.
"По всій країні волюнтариськими рішеннями чиновників відбуваються злиття навчальних закладів. Наприклад, днями до Комітету звернулися викладачі і студенти Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького, одного з найстаріших вищих навчальних закладів у Східній Європі, який під виглядом реорганізації фактично знищується. Хоча від початку це подавалося як рівноправне об’єднання з Львівським національним аграрним університетом", - підкреслила Лілія Гриневич.
"Часто, при так званих "укрупненнях" через деякий час з’ясовується, що цільове використання приміщень і земель реорганізованих закладів змінюється. Нерідко такі злиття слугують прикриттям для тіньових оборудок з приміщеннями та землею", - наголосила Гриневич.
За її словами, упорядкування мережі вишів має відбуватися еволюційним шляхом, після того як буде створено прозорі правила конкуренції між вищими навчальними закладами.
"Маємо дати можливість вишам з кращою якістю освіти приваблювати більшу кількість абітурієнтів та залучати більші обсяги державного замовлення", - наголосила голова комітету. За задумом, слабші вищі навчальні заклади будуть змушені покращувати якість викладання або приєднуватися до більш сильних.
Гриневич підкреслила, що підвалини цивілізованої конкуренції між вищими навчальними закладами закладено у законопроектах, що розроблені групою ректора КПІ Згуровського та представниками опозиції.
"Новий закон про вищу освіту повинен розроблятися на базі одного з цих законопроектів", - зазначила Лілія Гриневич.
Освіта.ua
08.04.2013