Міносвіти затвердило вимоги до монографій кандидатів наук

Наказ профільного відомства встановлює вимоги до опублікованої монографії, що подається на здобуття наукового ступеня кандидата наук

Міносвіти затвердило вимоги до монографій кандидатів наук

Профільним відомством внесено зміни до наказу "Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук", якими затверджено вимоги до опублікованої монографії, що подається на здобуття наукового ступеня кандидата наук.

Відповідно до документа, опублікована монографія, що подається на здобуття наукового ступеня кандидата наук, повинна бути надрукованою без співавторів, містити узагальнені результати наукових досліджень автора, опубліковані раніше в наукових фахових виданнях України та інших держав, у кількості 12 публікацій.

Також монографія повинна мати обсяг основного тексту для здобуття наукового ступеня кандидата наук у галузі гуманітарних та суспільних наук не менше 8 авторських аркушів, а в галузі природничих та технічних наук – не менше 6 авторських аркушів.

Опублікована монографія, що подається на здобуття наукового ступеня кандидата наук, повинна містити відомості про рецензентів - фахівців за спеціальністю дисертації, один з яких повинен бути доктором наук, а також відповідати іншим положенням, передбаченими вимогами до опублікованої монографії, що подається на здобуття наукового ступеня доктора і кандидата наук.

Додатково див.:

Освіта.ua
29.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр
удосконалюйте свій понятійно-категоральний словник... є принципова різниця між монографією і дисертацією... вимоги до дисертації ті ж самі (5 статей у фахових виданнях) http://www.info-library.com.ua/books-text-3043.html
Катерина
Для Александр: поясніть, будь ласка, тоді навіщо подавати монографію з 12 статтями, якщо можна подати дисертацію і 5 статей?
Юрій
очевидно, як завжди, під когось конкретного "свого" робилося. Хтось мав монографію і не хотів переробляти її під дисертацію.
Коментувати
Blayz
Не розумію нічого, тобто для того щоб захистити кандидатську дисертацію необхідно подати монографію та ще 12 фаховий статей???????
Катерина
Це вже вступило в дію? Невже це буде розповсюджуватись на всіх? Якась же має бути поправка щодо тих хто вже підготував чорновий варіант дисертації! Це ж неможливо зараз за 1-2 місяці до захисту монографію зробити.
Юля
Так може одразу доктора наук тоді нехай присвоюють!
ФМ
Вимоги до монографії "кандидатів" - це спосіб обійти ось цю вимогу: "не менше однієї статті у виданнях іноземних держав або у виданнях України, які включені до міжнародних наукометричних баз;" Про одноосібність 12 публікацій вимоги немає. Одноосібною має бути монографія
Катерина
Для ФМ: мені здається, що ніяк обійти вимогу щодо іноземної статті вже не вдасться!
Коментувати
Вася Мечников
Поясніть, будь ласка, таке питання... Як я розумію, тепер вже обов"язково потрібна монографія для захисту канд. дисертації... Але є одне но.... Як так вийшло: вносили, вносили зміни, а про кількість статей наплутали.... Спочатку йдеться про те, що потрібно не менше 5 статей у фахових наук. виданнях, а в вимогах до монографії - з"являється 12 статей.... Одне другому протирічить....
Павло
Для Вася Мечников: Дисертація на здобуття наукового ступеня є кваліфікаційною науковою працею, виконаною особисто здобувачем у вигляді спеціально підготовленого рукопису АБО опублікованої монографії. Підготовлена до захисту дисертація повинна містити висунуті здобувачем науково обґрунтовані теоретичні або експериментальні результати, наукові положення, а також характеризуватися єдністю змісту і свідчити про особистий внесок здобувача в науку. Тобто тут йдеться про вимоги до монографії, за яку можно отримати ступінь кандидата наук.
Наталія
А в чому тоді ж логіка? Хто схоче захищатись по 12 одноосібних пулікаціях і монографії, а не по 5 публікаціях і рукопису? Щось не в"яжеться.
Олег
Швидше за все, "публікація в науковому фаховому виданні" не дорівнює "публікації в періодичному науковому фаховому виданні, внесеного до затвердженого переліку", тобто як публікація зараховуються опубліковані тези доповіді. Тим не менше, вимога 5 статей продовжує діяти на загальних підставах.
Коментувати