Необхідно зламати корупційну модель вищої освіти, - Томенко

Перерозподіл функцій та демократизація системи освіти повинні привести до того, що Міністерство лише визначатиме стандарти якості навчання

Необхідно зламати корупційну модель вищої освіти, - Томенко

На цьому наголосив народний депутат Микола Томенко під час круглого столу у Запоріжжі, де викладачі, представники студентського самоврядування та керівники вишів обговорювали законопроекти про вищу освіту.

"Спочатку нам треба чітко визначитись зі стратегією розвитку вищої освіти, а потім приймати відповідні законопроекти. Треба виходити з того, що ми сьогодні маємо корупційну та авторитарну модель вищої освіти, яка характеризується, з одного боку, тим, що чиновники Міносвіти тотально контролюють ректорів та роботу вишів, починаючи від системи акредитації та спеціалізації і закінчуючи контролем за витратами навіть коштів, зароблених самим освітнім закладом", - зазначив політик.

"З іншого боку, ця побудована профільним Міністерством модель, фактично, відтворена і на рівні самого вишу, де ректор і його оточення ухвалюють всі рішення, незважаючи на позицію трудового колективу, вченої ради і тим більше простих викладачів та студентів", - вважає Томенко.

Отже, на його думку, необхідно побудувати таку управлінську модель, яка б ліквідувала ці два рівні авторитарності і корупції.

З огляду на це, Томенко переконаний, що функції акредитації та ліцензування повинен здійснювати незалежний орган, а не Міністерство освіти і науки. Крім того, міністерство не повинно впливати на процедуру звільнення і призначення ректорів, а також необхідно відновити вагому роль трудового колективу вишів та вчених рад.

"Отже, перерозподіл функцій та демократизація системи освіти повинні привести до того, що Міністерство лише визначатиме стандарти якості навчання, ректор буде виконувати роль фактичного керівника «виконавчої влади» у вузі, а виш через збори трудового колективу та вчену раду повинен здійснювати демократичну систему управління", - зауважив парламентар.

На його думку, такий підхід найбільше представлений у двох законопроектах – від опозиції та у проекті закону, розробленому групою фахівців на чолі з Михайлом Згуровським.

"Саме навколо цих законопроектів необхідно сконцентруватись, щоб в перспективі отримати правове підґрунтя для побудови такої системи вищої освіти, яка б давала високу якість навчання та демократичні принципи його організації", - вважає народний депутат.

Освіта.ua
29.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
википедия
Вы коммунякам еще нимбы пририсуйте!Не так давно это было.Мы их помним.Всяких!Почти вся коммуняцко-комсомольская верхушка последней волны превратилась в олигархов,начальников и политиканов,издевающихся над народом.А идейных что-то не видно.Те же, кто себя рекламируют,как коммунисты такими по сути не являются.Крашеные паразиты,на словах правильные,а фактически- филиал ПР.Ну и где та помощь?Поконкретнее,а то одни лозунги.
Марина Журавлева
та вы шо? высшее образование настолько коррумпировано, что его уже не сламать. по крайнер мере не вам это суждено сделать. если кто и сможет это сделать, так это коммунисты, а не вы. вам бы только покричать и ничего не сделать. а в КПУ сидят люди, которые делают свою работу!
Сергей
Для Марина Журавлева: но вот беда - все министры МОН и ректора ВУЗов это бывшие комунисты
Виталий Бабенко
Для Сергей: правильно Сергей подмечено - бывшие, те кто предали свои идеалы, а теперь руководят нашей системой образования и ВУЗами!!! а те кто были истынными коммунистами ими и остались, и на сегодняшний день только они поддерживают и помогают народу, а то что олигархические СМИ не пропускают информации об их деятельности, беда для простых людей!!!
Ирина Шульгина
Мне тоже импонирует их программа, но проблема в том, что вот этим идейным наша власть не дает прорваться и начать что-то менять. У нас тут мальчик есть, лет 25, и на субботники собирал, и с детьми занимается по типу пионервожатого, но есть первые звоночки - мол, чего рыпаешься. У КПУ много есть здоровых идей, просто по привычке - оооо, коммуняки, совок. Не все там правильно, но есть здравые мысли
Коментувати