У МОН сподіваються, що бізнес допоможе профтехосвіті

26 березня відбувся круглий стіл, присвячений питанням ролі та місця бізнесу в розвитку професійно-технічної освіти в Україні

У МОН сподіваються, що бізнес допоможе профтехосвіті

У засіданні взяли участь заступник міністра Борис Жебровський, представники департаменту професійно-технічної освіти, Українського союзу промисловців та підприємців, українських бізнес-структур, які мають досвід співпраці з навчальними закладами та керівники професійно-технічних навчальних закладів.

Заступник міністра Жебровський зазначив, що потрібно повною мірою усвідомити важливість інвестування в освітню сферу, і, зокрема, у професійно-технічну освіту.

"Відносини між підприємствами і навчальними закладами мають будуватися на рівноправних засадах, але в жодному разі не на простій експлуатації досягнень у галузі освіти", - переконаний Жебровський.

На його думку, професійно-технічна освіта найкраще пристосована до співпраці з підприємствами, роботодавцями, оскільки поєднує навчання і виробництво.

Утім, нового рівня якості ПТО, а отже – й зацікавленості роботодавців у працевлаштуванні випускників ПТНЗ, за словами Жебровського, можна досягти лише шляхом модернізації процесу навчання: розробки навчальних та методичних програм з урахуванням умов і потреб сьогодення, поетапного підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання.

"Без модернізації процесу навчання та кваліфікованих педпрацівників революція в освіті не проходить", - зазначив Жебровський.

У свою чергу, директор департаменту професійно-технічної освіти В’ячеслав Супрун висловив переконання, що для забезпечення підготовки кваліфікованих працівників у ПТНЗ, потрібно активніше долучати підприємства до співпраці у сфері розробки Державних стандартів, удосконалення нормативно-правової бази тощо.

Супрун зазначив, що подальша робота у сфері ПТО спрямовуватиметься на реалізацію стратегії навчання впродовж життя, запровадження процедур визнання неформального навчання, забезпечення ефективного взаємозв’язку між сферою освіти і ринком праці.

Освіта.ua
26.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
нужно национализировать передприятия, как коммунисты говорят, чтобы не приходилось потом надеяться на помощь бизнеса!!