Деякі українці зможуть безкоштовно отримати нову професію

Українці у віці від 45-ти років, які мають страховий стаж не менше 15 років, отримають право на прискорене навчання новій професії або підвищення кваліфікації

Деякі українці зможуть безкоштовно отримати нову професію

Відповідна процедура визначена прийнятою урядовою постановою "Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці", повідомили у Міністерстві соціальної політики.

У відомстві зазначили, що в умовах постійного розвитку технологій знання та навички працівників, отримані в рамках базової освіти, швидко застарівають. Тому в країнах Євросоюзу діє система безперервного навчання протягом життя.

Також у Мінсоцполітики повідомили, що законом "Про зайнятість населення" передбачено право громадян у віці від 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, на одноразове отримання "ваучера" для оплати прискореного навчання новій професії або підвищення кваліфікації із затвердженого переліку професій.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, з 1 січня 2013 року – 11470 гривень.

Затверджений урядом порядок визначає механізм видачі та оплати ваучера органами Державної служби зайнятості, а також перелік професій, за якими може бути виданий ваучер.

На підставі аналізу та прогнозу потреб галузей економіки у робочій силі, до переліку включено професії для кадрового забезпечення таких пріоритетних галузей, як будівельна, агропромисловий комплекс, транспортна інфраструктура та інформаційні технології.

Міносвіти щороку подаватиме до Державної служби зайнятості перелік навчальних закладів, які мають право навчати за професіями, затвердженими урядовою постановою. Мінекономрозвитку щороку подаватиме Мінсоцполітики пропозиції щодо включення до переліку нових професій, потреба в яких відчуватиметься на ринку праці.

Очікується, що вже цього року ваучерами зможуть скористатися близько 20 тисяч українців.

Освіта.ua
21.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрий
Дискриминация чистейшей воды. Мне 41, я пенсионер по выслуге лет и хочу сменить профессию, а государство, вместо того, чтобы помочь собственной экономике и бесплатно переобучить меня необходимой стране профессии, выставляет возрастные ограничения и не предусмотрело никаких механизмов регистрации такой категории работоспособного населения в Центре Занятости с последующей переквалификацией, только после 45 лет. Мне не нужно твоё пособие по безработице, уважаемое государство, мне нужна новая профессия - и это в твоих интересах в том числе.
Виталий Бабенко
если бы действительно программа заработало, здорово было бы, а то как всегда, наобещают, деньги разворуют и все сиди и без работы, и без профессии!!!!!!!!