Балога хоче знати, чому не збільшуються студентські стипендії

Віктор Балога просить прем'єра Миколу Азарова пояснити причини зволікання із виконанням доручення Президента щодо перегляду розміру студентських стипендій

Балога хоче знати, чому не збільшуються студентські стипендії

Про це йдеться у депутатському зверненні політика до глави українського уряду, в якому Віктор Балога нагадав, що відповідно до доручення Президента від 17 листопада 2012 року уряду було доручено забезпечити перегляд розмірів академічних стипендій з урахуванням сучасних потреб, а також установити обґрунтовану різницю між ординарною (звичайною) академічною стипендією та її підвищеним розміром.

"Станом на сьогодні адекватних заходів не здійснено", - наголошує політик, коментуючи роз’яснення Міносвіти, в якому чиновники повідомляють про підвищення стипендій студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації з 1 вересня 2012 року майже на 38 %.

"Насправді реальний рівень стипендій не змінився. З 1 вересня 2012 року був упорядкований базовий рівень стипендії для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації. Студенти і до 1 вересня 2012 року отримували 730 грн. (530 грн. плюс майже 200 грн. – індексація, яка накопичилась з 2008 року)", - підкреслює Балога.

"Таким чином, про збільшення стипендій з 1 вересня на 38 відсотків не йдеться і саме головне – пункт про збільшення розмірів мінімальної (ординарної) академічної стипендії не виконано", - йдеться у зверненні до Азарова.

"В інформації МОН також не йдеться про підвищення стипендії крім тих, що засновані Президентом України та Кабінетом Міністрів України, кількість яких є дуже незначною", - зазначає народний депутат.

"Враховуючи вищесказане та з метою посилення  соціального захисту прав студентів, прошу Вас надати інформацію про вжиті заходи щодо причин зволікання з виконанням доручення Президента України від 17 листопада 2012 року №1-1/3115 та які заходи вживаються Урядом з метою перегляду в установленому порядку розмірів академічних стипендій і встановлення обґрунтованої різниці між ординарною (звичайною) академічною стипендією та її підвищеним розміром", - йдеться у зверненні народного депутата Віктора Балоги до прем’єра.

Освіта.ua
20.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
мама, когда училась получала повышенную стипендию, так ей на все хватало, и на проезд, и на питание, и в кино сходить и мороженного поесть, а сейчас брат учится так на проезд и булку с маслом не хватает!!!
lasha
Повішение было, потому что пресловутые200 грн НЕ выплачивали до сентября 2012. В ДонецкомГУУ
Батькоман
Спасибо от всей души Виктору Балоге и Лилии Гриневич за цивилизованные методы борьбы по студенческим проблемам в Раде. Но похоже, что нынешнее правительство во главе с Мыколою Яновычем переконано, что нужна гражданская война или студенческие погромы и поджоги личных авто "переконаных", чтобы решить задачи, поставленные Президентом. Тревожит также то, что и Президент забыл о своём задании - похоже тут одна весёлая компания : ни в одной стране руководитель не позволит игнорировать свои публичные указания, видимо, здесь всё согласовано и покрыто. А мы все пока - зрители удивительных постановок Большого Правительственного Украинского Театра. И артисты этого театра просто подталкивают народ, чтобы он сам навёл порядок своими "народными" методами.
Марина Журавлева
да потому, что никому не нужны студенты. власти вообще забили на нас. ешьте что хотите, одевайте что хотите...и никому нет дела. а ведь ваше будущее - это мы, студенты!