Україна може втратити статус наукової держави

За сьогоднішнього рівня фінансування науки вже за 5-10 років Україна може безповоротно втратити статус наукової держави

Україна може втратити статус наукової держави

Про це, 13 березня, заявила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти, народний депутат Лілія Гриневич під час комітетських слухань «Про стан та законодавче забезпечення фінансування наукової та науково-технічної діяльності», в якому взяли участь більше 250 експертів та науковців.

Зокрема вона наголосила, що «за нинішнього рівня фінансування говорити про розвиток науки не доводиться, адже чинна влада виділяє на науку з бюджету найменше за роки незалежності - 0,29 % ВВП. При цьому, нагадала Лілія Гриневич, рівень витрат, гарантований законом - 1,7% ВВП, а середній рівень у світі - 2%».

«Критичний рівень, необхідний для виживання науки - це 0,9%. Тільки після цього порогу починається економічний ефект від науки», - підкреслила народний депутат.

На переконання голови профільного комітету, питання не тільки в бюджетному фінансуванні, а й у необхідності прозорого розподілу бюджетних коштів.

Гриневич наголосила на необхідності повномасштабного залучення національного капіталу до фінансування науки.

Також вона повідомила про ініціативу створення Консультативної ради з питань майбутнього при Верховній Раді. За її словами, у роботі консультативної ради братимуть участь представники науки, університетів, органів влади, реального сектору економіки, будуть обговорювати питання розвитку країни, науки та освіти. Одним із результатів діяльності ради стане законодавчий пакет для розвитку науки.

Освіта.ua
13.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина Журавлева
мы давно уже потеряли этот статус...он остался только на бумажках