Ніколаєнко пропонує взяти за основу законопроект Згуровського

Екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко пропонує авторам відкликати свої законопроекти про вищу освіту, інакше жоден не матиме підтримки як у парламенті, так і в суспільстві

Ніколаєнко пропонує взяти за основу законопроект Згуровського

"Закон про вищу освіту не повинен бути засобом перемоги одних політиків над іншими", - заявив екс-міністр освіти під час виступу на слуханнях профільного парламентського комітету, присвячених обговоренню законопроектів про вищу освіту.

Він зазначив, що наявність трьох законопроектів про вищу освіту приведе до того, що жоден не матиме повної підтримки як у парламенті, так і в суспільстві.

Ніколаєнко переконаний, що авторам варто відкликати свої законопроекти із Верховної Ради, а потім на базі законопроекту, підготовленого громадськістю на чолі із Михайлом Згуровським, підготувати один закон.

"Авторство ж мусить належати всім тим, хто вносив три роздільні закони. Освіта – це та галузь, яка може і мусить примирити політичних опонентів, бо всі політичні партії виступають за її розквіт і декларують підтримку", - вважає Ніколаєнко.

Він також виступив за збереження в новому законі соціальних запобіжників, зокрема недопущення відміни базового показника підготовки фахівців з вищою освітою за рахунок держави – 180 студентів/ 10 тисяч населення для вузів і 100 студентів/10 тисяч населення для технікумів. Це на його переконання дозволить утримати ступінь охоплення вищою освітою населення на середньоєвропейському рівні.

Також фахівець наголосив, що не можна відмовлятись він норми, яка гарантує в державних вузах зарахування на перший курс студентів за рахунок бюджету не менше 51% загального обсягу прийому.

"Уряд постійно зменшує державне замовлення, в той час, коли президент в своїй програмі "Україна – для людей!" говорить про необхідність збільшення до 75% число тих, хто навчається безкоштовно", - зазначив Ніколаєнко.

Він розкритикував спроби Міністерства освіти постійно скорочувати держзамовлення, в тому числі на такі професії, як – юрист, економіст, бухгалтер тощо. "Конституція України дає право громадянам здобувати середню, професійно-технічну, вищу освіту і це право не має бути обмежене ніяким держзамовленням. Нині складається такий стан, коли деякі спеціальності стають доступними лише тим, хто може платити за навчання".

Ніколаєнко також висловив переконання про необхідність посилення автономії університетів, послаблення адміністративного тиску на вузи з боку міністерства та підтримав ініціативу проведення ліцензування, акредитації та оцінювання якості освіти спеціальному Національному агентству з питань якості освіти. Органу, який буде формуватись із представників роботодавців, освітян і влади.

Також, виступаючі на комітетських слуханнях, екс-міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко закликав надати виключне право обирати ректорів науково-педагогічним працівникам та студентам університетів, розвивати студентське самоврядування та підтримав ідею приведення студентських стипендій до прожиткового рівня.

Освіта.ua
28.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Julia
У кожному із запропонованих законопроектів є свої позитивні і негативні сторони. Але, на мою думку, законопроект Калетніка-Ківалова-Сороки є найбільш прийнятним для реалій сьогоденства. Він містить статті, які полегшать життя студентам та абітурієнтам. тому, я вважаю, що прийняття цого законопроекту буде кроком в майбутнє.