Міносвіти продовжує анульовувати ліцензії недержавних ВНЗ

Цього разу перевірок Державної інспекції навчальних закладів не витримали вищі навчальні заклади у Луцьку і Донецьку

Міносвіти продовжує анульовувати ліцензії недержавних ВНЗ

У Державній інспекції навчальних закладів України повідомили, що 31 січня в ході засідання Акредитаційної комісії України (АК), що відбулося під головуванням міністра Дмитра Табачника, розглянуто результати перевірок приватних вищих навчальних закладів "Луцький гуманітарний університет" та "Донецький економіко-гуманітарний інститут".

Після заслуховування та обговорення результатів перевірок АК ухвалила рішення про анулювання ліцензії ПВНЗ "Донецький економіко-гуманітарний інститут" на підготовку "бакалаврів" та "спеціалістів" зі спеціальностей "Облік і аудит" та "Міжнародна економіка".

За повідомленням Держінспекції, підставою для прийняття рішення стали виявлені значні порушення ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, що не можуть бути усунені.

"В ході перевірки встановлено низку суттєвих порушень і недоліків у кадровому, навчально-методичному та матеріально-технічному забезпеченні, а також в організації та проведенні прийому на навчання в 2012 році", - повідомили в ДІНЗ.

"Зокрема, у ПВНЗ "Донецький економіко-гуманітарний інститут" за основним місцем роботи працює лише два науково-педагогічних працівники з науковим ступенем кандидата наук, тоді як, згідно з нормами, на кожній кафедрі повинні працювати не менше трьох науково-педагогічних працівників із науковими ступенями та вченими званнями. Окрім того, в інституті немає жодного доктора наук", - наголосили в Держінспекції.

Також в інституті відсутні гуртожиток, спортивний майданчик і спортивна зала, медичний пункт та пункт харчування, які є обов’язковими, відповідно до Ліцензійних умовам. На момент проведення перевірки приміщення навчального закладу не опалювалося та було відключене від електропостачання.

"Щодо ПВНЗ "Луцький гуманітарний університет", беручи до уваги виявлені Інспекцією порушення і недоліки в роботі університету, Акредитаційна комісія України ухвалила рішення, згідно з яким освітня діяльність Університету буде повністю припинена в липні поточного року. Тобто навчальний заклад позбудеться ліцензії на підготовку "бакалаврів", "спеціалістів" і "магістрів" за спеціальністю "Журналістика", "бакалаврів" і "спеціалістів" – за спеціальностями "Міжнародна економіка", "Менеджмент" та "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності", а також "бакалаврів" з економічної кібернетики", - зазначили в Державній інспекції навчальних закладів України.

В установі запевнили, що всі студенти цих навчальних закладів будуть переведені до інших ВНЗ на ті ж спеціальності та на умовах не гірших, ніж вони навчалися.

Освіта.ua
01.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
У меня был подобный случай с Международным медицинским колледжом. Этое ВУЗ тоже частное, но директор нарушал условия, не сделал его модернизацию и улучшению. И вот убрало министерство лицензию. Так и до сих пор.. Не дай Бог, прокуратура тоже была. После 1 курса был немедленно переведён, чтобы не рисковать потерять диплом. Вот, приглашаю в новый колледж при Академии муниципального управления, на социально-медицинский отдел: зубной техник и медицинская сестра.
Кирилл
А чем отличаются от ДЕГИ многочисленные филиалы государственных вузов в областных (и тем более в районных) центрах. То же самое, ни помещений, ни кадров. Тем не менее их никто не собирается закрывать.