Міносвіти просить повідомляти про факти маніпуляцій зі стипендіями

У відомстві зазначають, що не мають інформації про самостійне завищення навчальними закладами середнього бала успішності студентів, кажуть, що відповідних розпоряджень також не надавали

Міносвіти просить повідомляти про факти маніпуляцій зі стипендіями

Міністерство освіти і науки готове терміново реагувати на конкретні факти щодо можливого збільшення середнього бала успішності та зменшення виплати стипендій студентам.

Про це йдеться у повідомленні освітнього відомства поширеному ввечері 29 січня, у відповідь на заяву народного депутата Миколи Томенко про те, що вищі навчальні заклади країни застосовують практику зменшення кількості студентів, які отримують стипендії, шляхом підвищення середнього бала успішності студентів.

У профільному міністерстві повідомили, що студентські стипендії призначаються у порядку, визначеному урядом України. Порядок призначення і виплати стипендії, затверджений постановою Кабміну від 12 липня 2004 р. № 882, передбачає, що мінімальний розмір середнього бала семестрового контролю для отримання студентом академічної стипендії складає 4,00 за п'ятибальною шкалою оцінювання.

"Таким чином, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту не має повноважень змінювати норму, визначену рішенням Уряду, і ніколи не надавало жодних розпоряджень щодо цього. Не має таких повноважень і керівництво вищих навчальних закладів", - йдеться у повідомленні.

Також у Міністерстві освіти запевнили, що на сьогодні відомство не має жодного усного, письмового або анонімного звернення від студентів на те, що вищі навчальні заклади приймають самостійно рішення стосовно завищення середнього бала успішності семестрового контролю, наслідком чого є зменшення кількості стипендіатів.

"У випадку, якщо хтось має інші відомості, просимо надати конкретні факти для термінового реагування та вжиття відповідних заходів", - заявляють у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту.

Освіта.ua
29.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
атакиманіпулюють
маніпулюють то вони оцінкою яку ти отримуєш на екзамені, таким чином коригують твої оцінки,потипу викладачам надаючи "вказівку" ставити не вище 4, тільки 3 ну і тд.
User_of_EDEBO
Цікаво, як будуть шукати тих, хто буде " повідомляти про факти маніпуляцій зі стипендіями" і хто на це зважиться...