Нотаріальні копії документів при вступі не потрібні

У Міністерстві освіти повідомили, що копії документів, які подаватимуться вступниками під час вступної кампанії 2013 року будуть засвідчуватися приймальними комісіями

Нотаріальні копії документів при вступі не потрібні

Нагадаємо, у своєму нещодавньому інтерв’ю газеті "Факты" директор департаменту вищої освіти профільного міністерства Юрій Коровайченко зазначив, що цього року абітурієнти зможуть подавати до приймальних комісій лише нотаріально засвідчені копії вступних документів.

За його словами, новацію було введено для того, щоб вищі навчальні заклади не мали можливості завчасно зараховувати "своїх" людей. "Якщо раніше людина могла залишити у вузі як копії своїх документів, так і оригінали, то тепер цього не буде. Відтепер до приймальної комісії можна приносити тільки нотаріально засвідчені копії документів", - зазначив Коровайченко.

Така заява очільника профільного департаменту Міністерства освіти викликала здивування майбутніх учасників вступної кампанії, оскільки подібна норма не передбачена чинними Умовами прийому до вищих навчальних закладів України.

У свою чергу, у відповідь на запит Освіта.ua щодо необхідності нотаріального засвідчення вступних документів, у Міністерстві освіти повідомили, що в ході вступної кампанії абітурієнти зможуть використовувати, як оригінальний примірник документів, так і їх копії, які будуть засвідчуватися приймальною комісією при наявності оригінала.

"Очевидно, що на кожен напрям підготовки неможливо подати оригінали документів. Оригінальний примірник документів вступник може подати на один, обраний ним, напрям підготовки або ж зберігати його аж до проведення конкурсу. Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною (відбірковою) комісією вищого навчального закладу, до якого вони подаються, або в установленому законодавством порядку. Копії документів без пред’явлення оригіналів не розглядаються", - йдеться у відповіді Міністерства освіти.

У Міносвіти також нагадали, що під час проведення конкурсу і рекомендацій до зарахування з 1 по 10 серпня 2013 року вступник має визначитись, до якого ВНЗ він бажає вступити, зокрема, на навчання за державним замовленням, і на обраний напрям підготовки повинен подати оригінали своїх документів.

Нагадаємо, що при вступі до вищого навчального закладу у 2013 році вступники разом із заявою, поданою в паперовому вигляді, мають подати документ про раніше здобутий освітній рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього, (оригінал або копію на особистий вибір), сертифікат ЗНО (оригінал або копії), копію документа, що посвідчує особу та громадянство, медичну довідку або її копію та шість фотокарток.

Освіта.ua
18.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія Новікова
Кажуть,що необхідно,окрім документів,приносити ще конверти з марками,файли та теки? Чи це справді необхівно?
Илья
Для Марія Новікова: Во многих Вузах это уже не нужно.
Коментувати
Галина Нєдзєльська
Чи правда,що абітурієнти,яким не виповнилося 18, мають приходити з батьками,або приносити копії їх документів? Чи необхідна присутність батьків взагалі?
Оксана Потапова
Чи можу поступити у ВУЗ на базі вищої освіти без ЗНО?
Святослав
Для Оксана Потапова: звичайно можна!
Коментувати
Dek Blan
тобто,електронного вступуне буде?
Настя Бякова
А 6 фотографий на один факультет или 6 в один вуз( по 2 фотки на факультет)?
Max Pryshchepa
Для Настя Бякова: При поступении в любой ВУЗ тебе нужно будет подавать документы в полном в объеме отдельным комплектом на каждый выбранный тобой факультет, а это значит, что фотографии не являются исключением из этого правила и их нужно тоже подавать комплектом по шесть штук на каждое направление.
Коментувати